01 Ağustos 2011 09:14

Ortaöğretime kayıtlar dün başladı

ORTAÖĞRETİM kurumlarına kayıtlar dün başladı. Adaylar, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonucuna göre yerleştirildikleri okullara kayıt yaptırmaya başladılar. Asıl kayıtlar 5 Ağustos 2011 Cuma günü saat 17.00’de sona erecek. Genel liseye kayıt yaptırmak isteyenlerle sınavsız öğrenci alan meslek liselerine kayıt yaptırmak isteyen öğre

Ortaöğretime kayıtlar dün başladı

Paylaş

ORTAÖĞRETİM kurumlarına kayıtlar dün başladı. Adaylar, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonucuna göre yerleştirildikleri okullara kayıt yaptırmaya başladılar. Asıl kayıtlar 5 Ağustos 2011 Cuma günü saat 17.00’de sona erecek. Genel liseye kayıt yaptırmak isteyenlerle sınavsız öğrenci alan meslek liselerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin ise 26 Ağustos 2011 Cuma gününe kadar işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi 2011 yılı yerleştirme işlemlerinin, Ortaöğretime Yerleştirme Puanı’na (OYP) göre gerçekleştirildiği ve sonuçların duyurulduğu hatırlatıldı.

Bu yıl, adayların bir okula asıl kayıt hakkı kazansın veya kazanmasın, bir veya daha fazla okul için yedek kayıt hakkı kazanabildiği yeni bir uygulamaya geçildiği vurgulanan açıklamada, “Sınav Sonuç Belgesi”nde, öğrencinin asıl kazandığı okulla yedek kazandığı okul/okullar ve yedek sırasının belirtildiği kaydedildi. Açıklamada, velilerin de “e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli bilgilendirileceklerine dikkat çekildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

BDP’ye yönelik saldırılara karşı ortak açıklama

SONRAKİ HABER

“Basın Özgürlüğü” panelinde Ocak ayında katledilen gazeteciler anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa