17 Şubat 2011 02:28

Çiçek’ten Kıbrıs’a tehdit

BAŞBAKAN Yardımcısı Cemil Çiçek yılda 40 milyon TL zarar eden Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın battığını belirterek, KKTC’nin de protokollere uyulmaması halinde aynı tehlikeyle karşılaşabileceğini söyledi.Kıbrıs’tan sorumlu Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Türkiye ile KKTC arasındaki protokollere uyulmadığı

Çiçek’ten Kıbrıs’a tehdit

Paylaş

BAŞBAKAN Yardımcısı Cemil Çiçek yılda 40 milyon TL zarar eden Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın battığını belirterek, KKTC’nin de protokollere uyulmaması halinde aynı tehlikeyle karşılaşabileceğini söyledi.
Kıbrıs’tan sorumlu Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Türkiye ile KKTC arasındaki protokollere uyulmadığı takdirde KKTC’nin batma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını belirtti. Çiçek, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, Türkiye’nin önlem uyarıları dikkate alınmadığı için yılda 5 milyon TL kâr eden Kıbrıs Türk Havayolları’nın (KTHY), yılda 40 milyon TL zarar eder hale geldiğini, piyasaya 2- 3 milyon TL borç takarak battığını hatırlattı.
Cemil Çiçek konuşmasını da tehditvari bir şekilde şöyle sürdürdü: “KKTC de batar mı demek istiyorsunuz” sorusunu ise “Bağıra bağıra söylüyoruz bunları. Ekime gelindiğinde herkes bu sıkıntıyı görecek. Kaynakların yüzde 84’ü kamu maaşlarına gidiyor geriye bir şey kalmıyor. Bunlar KKTC’nin gerçekleri. Herkes elini vicdanına koysun.” Halil İbrahim Akça’nın kendi adamı olduğu yönündeki iddialara ilişkin de Çiçek, “Böyle bir şey olabilir mi? Hepsi devletin görevlisi. Hükümet ‘Sanki vali atadı’ iddiaları da saçma” cevabını verdi.
(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Başbakan’ın korumaları işçileri sorguladı

SONRAKİ HABER

Erdoğan: Enflasyon düştü, sebze meyvede fiyat düşmüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa