29 Temmuz 2011 09:25

BES’liler ücrette adalet istedi

Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri Maliye Bakanlığında yaşanan ücret adaletsizliği ve ayrımcı politikalarını kınadı.Maliye Bakanlığının yaptığı düzenlemeyi yeniden gözden geçirmeye ve tüm çalışanlar için, eşit ve adil bir ücretlendirme ile fazla mesai ücretlendirmesi yapmaya çağıran b&uu

BES’liler ücrette adalet istedi

Paylaş

Maliye Bakanlığının yaptığı düzenlemeyi yeniden gözden geçirmeye ve tüm çalışanlar için, eşit ve adil bir ücretlendirme ile fazla mesai ücretlendirmesi yapmaya çağıran büro emekçileri, ıslık ve alkışlarla durumu protesto etti.

“Susma haykır, turnikeye hayır” ve “Eşit işe, eşit ücret” sloganları atan BES’liler, kartlı geçiş sisteminin insan haklarına aykırı olduğunu ve çalışanlar üzerindeki kontrol mekanizmasının yaygınlaştırılmasının kabul edilemez olduğunu bir kez daha hatırlattı.

‘UYARIYORUZ’

Maliye Bakanlığı önünde konuşan BES Genel Basın Yayın ve Dış İlişkiler Sekreteri Musa Sever, Maliye Bakanlığının fazla mesai düzenlemesi yaparak üst düzey yöneticiler ile diğer çalışanlar arasında ücret adaletsizliği yarattığına dikkat çekti.
Sever, “Aynı birimde aynı koşullarda çalışanların bir kısmı için fazla mesai ödenmesi bir ücret iyileştirmesi gibi uygulanacak iken, diğer kısmı için zorunlu ve fiili olarak çalışma yapma şartının dayatılması kabul edilemez” dedi. Açıklamalarının uyarı niteliği taşıdığını söyleyen Sever, fazla mesailere ilişkin genelgenin yeniden düzenlenmesi, kamera ve turnike uygulamalarının sonlandırılması ve maliye emekçilerinin ücretleri ile ek ödemelerin günün koşullarında arttırılmasını istedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bakan Çelik’e üç mektup

SONRAKİ HABER

Alpu'da ‘acele kamulaştırma’ya karşı yürütmeyi durdurma kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa