14 Mart 2015 16:41

Jordan’ın ayakkabıları açık artırmada

NBA efsanesi Michael Jordan’ın 1984/85 sezonunda Los Angeles Lakers’a karşı oynadığı maçta giydiği Nike ayakkabıları açık artırmaya çıkıyor.

Paylaş

NBA efsanesi Michael Jordan’ın 1984/85 sezonunda Los Angeles Lakers’a karşı oynadığı maçta giydiği Nike ayakkabıları açık artırmaya çıkıyor. O dönem Lakers’ta top toplayıcılık yapan Khalid Ali’nin 2 Aralık 1984’te oynanan maç sonrası Jordan’dan aldığı ayakkabıların 50 bin doları aşkın bir fiyata satılması bekleniyor. 1984’te 15 yaşında olan Ali, ısınma sırasında çaylak Jordan’dan kırmızı, beyaz ve siyah renkteki ilk Nike marka ayakkabıyı istediği anı net olarak hatırladığını söylüyor. 

30 yıldır ayakkabıları saklayan Ali, maç sonrası soyunma odasına gittiğini ve Jordan’ın ayakkabıyı imzalayarak kendisine verdiğini belirtiyor.

Açık artırmayı yürütecek olan firmanın 2. Başkanı Dan Imler, maç sırasında giyilen Jordan ayakkabılarını saplantı haline getirmiş insanların olduğunu belirterek, ayakkabının Jordan’ın ilk ayakkabılarından biri olmasının da değerini artırdığını belirtiyor.  
Jordan’ın 1998 final serisinde Utah Jazz’a karşı oynadığı meşhur “Grip Maçı”nda giydiği ayakkabı 2013’te 104 bin 765 dolara satılmıştı. Bu rakam tüm sporlar içerisinde bir rekor. Jordan’ın çaylak sezonunda giydiği bir başka ayakkabı da 2013’te 31 bin 70 dolara alıcı bulmuştu.

Açık artırma 8 Nisan’da başlayacak, 25 Nisan’da sona erecek. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kerkük’te çatışmalar

SONRAKİ HABER

Yazar Hanım Koçyiğit’ten fantastik roman: Elké

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...