29 Temmuz 2011 07:20

Yangının faturası işçiye kesildi

Haydarpaşa Garı’nın çatısını kül eden yangına ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda fatura 2 işçiye kesildi. Raporda asli kusurlular işçiler olarak belirlenirken tadilatı yapan firmanın da kusurlu olduğu belirtildi. Rapora göre yangında sabotaj ihtimali yok.Haydarpaşa Garı’nın çatısında 28 Kasım 2010’da meydana

Yangının faturası işçiye kesildi

Paylaş

Haydarpaşa Garı’nın çatısında 28 Kasım 2010’da meydana gelen yangın ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Adli Tıp Kurumu’ndan numune raporlarının geç gelmesi nedeniyle 8 ayda tamamlanan bilirkişi raporuna göre; yangında sabotaj ihtimali yok. Tarihi gara büyük zarar veren yangının çıkış nedeni çatı izolasyonu için kullanılan elyaf maddenin tutuşması.

Bilirkişi heyeti, yangının işçilerin dikkatsizliği sonucu çıktığını iddia etti. Çatı zeminine yayılan maddenin alev alması sonucu başladığı tespit edilen yangında asli kusurlu olarak izolasyon çalışması yapan işçiler ve onların sorumluları gösterildi.

HAPİS ÇIKABİLİR

Yangın sonrasında ihmali bulunduğu iddiasıyla iki işçi gözaltına alınmıştı. Bilirkişi raporunda da işçilerin asli kusurlular arasında gösterilmesi, işçileri sanık sandalyesinde oturtacak. İzolasyon işini üstlenen “Onursal İzolasyon” adlı firmanın yetkilileri ve TCDD kontrolörü de yargılanacak isimler arasında. Türk Ceza Kanunu’na göre şüpheliler hakkında 3 ay ile 1 yıl hapis cezası istnecek. TCDD kontrol elemanının yangında ihmalinin tespit edilmesi halinise hakkında görevi ihmal suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılabilecek. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Soframızdaki tehlike

SONRAKİ HABER

‘Rus uçakları İdlib’e hava saldırısı düzenledi’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa