29 Temmuz 2011 07:01

Soframızdaki tehlike

CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın, Biyogüvenlik Kurulunun yem sanayinde kullanılmak üzere 33 GDO’lu çeşide izin verdiğini, ancak 800’ün üzerinde GDO’lu ürünün tüketicinin sofrasına ulaştığını belirterek, “GDO’lu ürünlerin etiketlenmesi gerekiyor ama etiketlenmiyor. Bunların zararlar

Soframızdaki tehlike

Paylaş

CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın, Biyogüvenlik Kurulunun yem sanayinde kullanılmak üzere 33 GDO’lu çeşide izin verdiğini, ancak 800’ün üzerinde GDO’lu ürünün tüketicinin sofrasına ulaştığını belirterek, “GDO’lu ürünlerin etiketlenmesi gerekiyor ama etiketlenmiyor. Bunların zararları ise, kan biyokimyasında bozulma, erken doğum, organ hasarları, üçüncü nesilden sonra kısırlık” dedi.

“GDO’lu ürünlerin etiketlenmesi gerekiyor, fakat buna uyulmuyor. Raflarda çok GDO’lu ürün var ama etiketi yok” diyen Günaydın Bakanlığın üzerine düşen görevi yapmadığını söyledi..

BAKARAK ANLAŞILMAZ

GDO’lu ürünün üzerinde etiket olması gerektiğini, bakılınca anlaşılmayacağını vurgulayan Günaydın, “Baktığında tüketicinin anlaması mümkün değil. Mesela soyayı doğrudan alıp yemiyoruz. Çikolatanın içinde GDO’lu olup olmadığını anlamak mümkün değil, işlenmiş ürünler” dedi.

GDO’lu ürünlerin zararlarını ise Günaydın, “Kan biyokimyasında bozulma, erken doğum, organ hasarları (Ciğerinden böbreğine kadar), üçüncü nesilden sonra kısırlık gibi” diyerek anlattı. (ANKA)

ÖNCEKİ HABER

Casper'da direniş bitti, mücadele sürüyor

SONRAKİ HABER

Aziz Kocaoğlu: Gelişmeler aday adayı olma kararı vermeme neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa