28 Temmuz 2011 08:27

AKP’li vekil askeri eleştirdi ve istifa etti

AKP Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, Silvan saldırısı sebebiyle TSK’ya sert eleştirilerde bulunarak, Genelkurmay Başkanlığının adalet önünde hesap vermesi gerektiğini savundu. Aksoy, bu açıklamanın hemen ardından üyesi olduğu Milli Savunma Komisyonundan istifa etti.Dün yaptığı yazılı açıklamada “Defalarca bu hatayı ya

AKP’li vekil askeri eleştirdi ve istifa etti

Paylaş

AKP Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, Silvan saldırısı sebebiyle TSK’ya sert eleştirilerde bulunarak, Genelkurmay Başkanlığının adalet önünde hesap vermesi gerektiğini savundu. Aksoy, bu açıklamanın hemen ardından üyesi olduğu Milli Savunma Komisyonundan istifa etti.

Dün yaptığı yazılı açıklamada “Defalarca bu hatayı yapanlar hâlâ neden görevlerinde?” diye soran Aksoy, şöyle devam etti: “Dünyanın en kalabalık ordusu Çin’de, general sayısı 191 bin 340’tan fazla generalin olduğu ülkemizde bir de muhalefet şikayet ediyor. ‘Tutuklu generaller varken terörle mücadele nasıl olur?’ diyor. En az 170 general lüks yaşam koşulları içinde Ankara’da ikamet etmektedir.”

Aksoy, bu açıklamadan sonra Milli Savunma Komisyonu üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliğinin devam edeceğini belirten Aksoy, istifasının arkasında başka bir maksat aranmamasını isteyerek, “Çünkü milletvekilleri sadece bir komisyonda çalışır.” dedi. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

YAŞ pazartesi toplanıyor

SONRAKİ HABER

‘Sinyalizasyona gerek yok’ ikramlara milyonlar var!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa