07 Mart 2015 13:23

'Gül hakkındaki kararı 2 Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız verecek'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün milletvekili adaylığı iddiasıyla ilgili '11'inci Cumhurbaşkanımızın düşüncelerine, saygı duymalıyız. Onun kurumsal kimliği ve toplumsal hafızası aşikar. Son kararı iki Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız, Başbakanımız verecek. Bu karara da nezaket göstermek gerekir' dedi.

Paylaş

Bakan Taner Yıldız, eşi Selma Yıldız ile birlikte AKP Kayseri İl Teşkilatı’nın '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'ne ait Harikalar Diyarı Tesisleri'nde düzenlediği toplantıya katıldı. Etkinliği, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, milletvekilleri Pealingündeş Bakır ve İsmail Tamer, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Koıcasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, milletvekili aday adayı Mehmet Özhaseki ile partili kadınlar katıldı. Yıldız, "Kadınlarımız bizlere, bizler de onlara emanetleriz. Kadınlar, aile hayatının mihenk taşı. Dünyada pek çok olumsuzluklar yaşanıyor. Bu olumsuzlukları kadınlarımızla birlikte düzelteceğiz. Kadınlarımızın daha mutlu ve huzurlu bir ortamda yaşayabilecekleri ortamı sağlamalıyız" dedi. Bakan Yıldız, bir soru üzerine, şöyle konuştu: "11'inci Cumhurbaşkanımızın düşüncelerine, saygı duymalıyız. Onun kurumsal kimliği ve toplumsal hafızası aşikar. Son kararı 2 Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız, Başbakanımız verecek. Bu karara da nezaket göstermek gerekir."

Yıldız, dolar ve petrol fiyatlarındaki artışla ilgili bir soru üzerine ham petrol fiyatlarına yüzde 30’ları bulan zam geldi. Dolarda da artış oldu. Benzin, mazot ve doğalgaz fiyatları konusunda bazı değerlendirmeler yapmak gerekiyor. Son dönemde benzine 7.5, motorine, 6.5 civarında zam geldi. Rakamlar son derece net ve ortada. Dolar fiyatlarının artması bizim sevmediğimiz, hoşlanmadığımız bir durum. FED’in fiyatları ve uluslar arası sermayleyle beraber, dolar fiyatlarının gelmesi gereken seviyeye geleceğini umut ediyorum. 2 hafta içerisindeki farklar, bizim çabalarımızı notr hale getirdi. Dolar ve ham petrol fiyatlarındaki artışları vatandaşımıza olabildiğince yansıtmamak istiyoruz." (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Mısır’da ilk İhvan idamı

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa