06 Mart 2015 20:45

İş cinayetinde ölen Levent Bakay toprağa verildi

Aydın’ın Didim ilçesinde kaçak yapıların yıkımı sırasında yıkılan balkonun altında kalarak can veren Levent Bakay, toprağa verildi. İş cinayetine tanıklık yapan işçilerin “Gerekli önlemler alınmadı, yıkım için eğitim verilmedi” ifadelerine karşın, Didim Belediyesinin bahçesine yapılan cenaze töreninde konuşan İlçe Müftüsü Mikail Polat, “Görevi başında şehit oldu” ve “elim kaza” gibi iş cinayetini aklayacak ifadeler kullandı.

Paylaş

Salih Zeki YAVUZ
Aydın

Aydın’ın Didim ilçesinde kaçak yapıların yıkımı sırasında yıkılan balkonun altında kalarak can veren Levent Bakay, toprağa verildi. İş cinayetine tanıklık yapan işçilerin “Gerekli önlemler alınmadı, yıkım için eğitim verilmedi” ifadelerine karşın, Didim Belediyesinin bahçesine yapılan cenaze töreninde konuşan İlçe Müftüsü Mikail Polat, “Görevi başında şehit oldu” ve “elim kaza” gibi iş cinayetini aklayacak ifadeler kullandı. Halkın yoğun katılım gösterdiği törenin ardında, Akköy camiinde cenaze namazı kılındı ve Bakay,  Didim Mezarlığına defnedildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Emek Partisi Didim İlçe Örgütü, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’dan şu sorulara yanıt vermesini istedi: “Yıkım işlemi yapılırken iş güvenliği için hangi önlemler alınmıştır? Taşeron işçilerin ve yitirdiğimiz belediye çalışanının iş akdinde yazılan görevleri nedir? Taşeron işçiye karşı olduğunu her fırsatta belirten CHP’li bir Belediye Başkanı olarak neden taşeron işçi çalıştırmaktasınız?” 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çaldağı'ndaki nikeli çıkarmak için 18 milyon ton sülfürik asit kullanılacak

SONRAKİ HABER

İstanbul Havalimanında koronavirüs tedbiri: Termal kamera sayısı ikiye çıkarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa