06 Mart 2015 15:46

Denizli'de tedavi gören IŞİD'li: Suriye ve Irak'ta çatışmalara katıldım

Denizli'de tedavi gören ve IŞİD militanı olduğu belirtilen Emrah Çakan, cihat eğitimini aldığını belirtirken, birçok çatışmaya katıldığını anlattı.

Paylaş

DİHA'nın "IŞİD emiri Denizli'de tedavi ediliyor iddiası" başlıklı haberinin ardından IŞİD militanı olduğu  belirtilen Emrah Çakan, tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde yaşadıklarını anlattı.

Denizli Valisi'nin yaptığı açıklamada hastanede tedavi gördüğünü kabul ettiği Çakan, Denizli Haber Gazetesi'ne konuştu. Suriye, Rojava ve Irak'ta birçok çatışmaya katıldığını dile getiren Çakan şöyle konuştu: "8 ay önce Suriye'ye gittim. Burada eğitim sorumlusu olarak görevlendirildim. Sayısızca çatışmalara girdim. 18 gün önce Denizli'ye geri dönüp ailemle helalleştim ve bir daha görüşemeyebileceğimizi söyledim. Tekrar Suriye'ye döndüğümde, Esad'ı bitirmek için büyük bir operasyona giriştik. Çatışmaların ikinci gününde tank mermisinden kopan şarapnelin bacağıma saplanmasıyla yaralandım ve Türkiye'ye getirildim. Hatay Antakya'da 2 günlük tedavimin ardından Denizli'ye geldim ve burada tedavime başlandı." 

'BİRÇOK BÖLGEDE SAVAŞTIM' 

Suriye'ye gittiğinde "şeriat" ve Arapça eğitimi aldığını söyleyen Çakan, şunları aktardı: "Bu eğitimleri almayan cihada katılamaz. Daha sonra eğitim kamplarında askeri eğitim aldım. Uçaksavar kullanıyordum. Irak ve Suriye'de birçok bölgede savaştım. Bizi en çok uğraştıran Rus MİG uçakları ve Rus askeri helikopterleriydi. Bunları düşürebilmek için özellikle uğraşıyorduk."

IŞİD'in içinde çok sayıda Türkiye vatandaşı olduğunu kaydeden Çakan, tanıdığı Denizlili 7 kişinin de IŞİD içinde olduğunu vurguladı. 

Öte yandan hastanedeki güvenlik görevlilerinin Emrah Çakan'ın odasında ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldığı bilgisine ulaşıldı. Çakan hakkında herhangi bir soruşturma başlatılıp başlatılmadığı da bilinmiyor. (DİHA)

Foto: Denizlihaber.com sitesi

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sevgilisinin öldürdüğü kadının cesedi 3 ay sonra bulundu

SONRAKİ HABER

Savcılık, Sagopa Kajmer'in YouTube klibini inceleme için RTÜK'e gönderdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...