06 Mart 2015 15:41

Sevgilisinin öldürdüğü kadının cesedi 3 ay sonra bulundu

İzmir'de, geçen yıl 11 Aralık'ta kaybolan 44 yaşındaki Gülşen Süzen'i öldüren sevgilisi Abbas Kaya'nın itirafına rağmen bir türlü ulaşılamayan cesedi, dere yatağında sazlıklar arasında bulundu.

Paylaş

İzmir'de, hasta bakıcılık yapan Gülşen Süzen, geçen 11 Aralık'ta ortadan kayboldu. Ailesi de polise kayıp başvurusunda bulundu. Hem ailenin hem de polisin araştırmalarından bir sonuç alınamadı. Bu sırada geçen 9 Şubat'ta, avukatıyla birlikte savcıya teslim olan Abbas Kaya, sevgilisi Gülşen Süzen'i, otomobilde boğarak öldürdükten sonra cesedini Çiğli'deki dere yatağına attığını söyledi. İtirafın ardından Abbas Kaya, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ancak söylediği yerde polis ve jandarmanın aramalarına rağmen Süzen'in cesedi bulanamadı.

Ancak ailesi kendi imkanlarıyla aradığı Gülşen Süzen'in cesedinin bulunması için bir kez daha savcılığa başvurdu. Polis ve jandarmanın Seyrek yakınlarında ortaklaşa başlattığı yeni aramada, bu kez Gülşen Süzen'in cesedi bulundu. Ceset, Abbas Kaya'nın gösterdiği derenin 150 metre uzağındaki ikinci dere yatağında ve çuval içerisinde bulundu. Yapılan incelemede Gülşen Süzen'in başka biri yerde öldürüldükten sonra çuvala konulup, bu dere yatağına getirilerek atıldığı saptandı. 

Gülşen Süzen'in, şüpheli Abbas Kaya'nın itirafındaki gibi boğulduğu mu yoksa, başka bir kesici ya da delici aletle mi öldürüldüğünün ise otopsi sonrasında ortaya çıkacağı açıklandı. 

Bu arada Gülşen Süzen'in cesedinin bulunduğu haberini alan babası Mehmet Süzen, kardeşleri Serkan, Murat, Gülcan ve Emine Süzen de yakınlarıyla olay yerine gelip polisten bilgi aldı. Bu arada Gülşen Süzen'in cesedi, olay yeri inceleme ekiplerinin araştırmalarının ardından nöbetçi savcının talimatıyla otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. 

Ablasının cesedinin hep söyledikleri gibi bu bölgede bulunduğunu anlatan Gülcan Süzen, "Biz aradık bulamadık. Polise hep söyledik buralarda olduğunu, ama bulunamadı. Şimdi polis tekrar arama yapınca bulmuş. Bize de haber verdi. Biz de nasıl öldürüldüğünü ve olayın ayrıntılarını öğrenmeye çalışıyoruz. En azından ablamın bir mezarı olacak. Buralarda çürümedi" dedi. (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bakanlıkta 8 Mart engellemesi

SONRAKİ HABER

Denizli'de tedavi gören IŞİD'li: Suriye ve Irak'ta çatışmalara katıldım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...