05 Mart 2015 23:35

Sertifikalı 1 milyon dolar ile yakalanan 2 kişi sorguda

Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde, jandarma tarafından ABD'de sayılı olarak basılan ve koleksiyoncuların yanı sıra büyük kuruluşların bankalar arası alışverişlerde kullandığı sertifikalı 1 milyon dolarlık banknotla yakalanan iki kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, jandarma tarafından ABD'de sayılı olarak basılan ve koleksiyoncuların yanı sıra büyük kuruluşların bankalar arası alışverişlerde kullandığı sertifikalı 1 milyon dolarlık banknotla yakalanan iki kişi gözaltına alındı.

Saruhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bugün saat 11.00 sıralarında, sahte dolar taşıdığı ileri sürülen bir otomobili ihbar üzerine İzmir-İstanbul Karayolu'nda takibe aldı. Saruhanlı girişindeki kavşakta otomobili durduran jandarma ekipleri, 35 yaşındaki sürücü E.K. ile yanındaki arkadaşı 28 yaşındaki F.G.'yi araçtan indirdi. Şüphelilerin üzerinde, ardından da otomobilde arama yapıldı. Otomobildeki arama sahte banknot bulmayı bekleyen jandarma ekipleri, bir dosya içinde, ABD Merkez Bankası tarafından 1988 yılında 32 adet basılan sertifikalı 1 milyon dolarlık banknot ile karşılaştı. ABD'de sayılı olarak basılan ve koleksiyoncuların yanı sıra büyük kuruluşların bankalar arası alışverişlerde kullandığı 1 milyon dolarlık banknota el konulurken, iki şüpheli gözaltına alındı. İki şüphelinin jandarmadaki ilk ifadelerinde, gerçek olduğu tespit edilen banknotu, tanımadıkları bir kişiden aldıklarını ve İstanbul'a satmaya götürdüklerini söyledikleri belirtildi. Soruşturma sürdürülüyor. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

HSYK, AYM raportörlerini değiştirdi

SONRAKİ HABER

Hindistan'daki selde ölü sayısı 136'ya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa