05 Mart 2015 21:02

'Referansım Allah' diyen AKP'li aday adayı sahtecilikten hapis cezası almış

Paylaş

Seçim çalışmalarında “Referansım Allah’tır” sloganını kullanmasıyla gündeme gelen AKP Malatya Milletvekili aday adayı Ebuzer Aydın’ın resmi belgede sahtecilik suçundan hapis cezasına mahkûm olduğu ortaya çıktı. BirGün'de yer alan habere göre Aydın’ın 2011'de bu nedenle 1 yıl 11 ay 10 gün hapis cezası aldığı belirtildi.

Malatya Yenigün'ün haberine göre, 2002 ve 2004 yılları arasında Malatya’da yerel bir televizyon kanalında yönetici olan Ebuzer Aydın başkalarının yerine imza attırarak kanalın hisse devrini gerçekleştirdi. Malatya 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ve 30 Mayıs 2011 günü sona eren davada, sanık Aydın’ın atılı suçu işlediği sabit görülerek 1 yıl 11 ay 10 gün hapis cezasına karar verildi.

Mahkeme kararında, şu ifadelere yer verildi; “Dosya bir bütün olarak incelendiğinde, sanık Abuzer Aydın’ın Sena Radyo TV ajansında yöneticilik yaptığı dönemde sahte toplantı tutanakları düzenlettirmek suretiyle amcasının oğlu olan diğer sanık A.A.’ya hisse devrini gerçekleştirdiği, diğer sanık A.A.’nın ise; olayı bilmesine rağmen hisse devirlerini kabul ettiği, sanık Abuzer Aydın’ın sahte hisse devirlerini kendisinin askerde ve cezaevinde bulunduğu dönemlerde amcasının oğlu olan sanık A.A.’ya muvazalı olarak devrettiği, her iki sanığın muvazalı bir şekilde suça konu belgeleri sahte olarak düzenledikleri tüm sanıkların eylemlerine uyan 765 sayılı TCK 342/1, 80 maddeleri gereğince cezalandırılmasına karar verilmesi gerekmiş olup aşağıdaki şekilde hüküm kurulmuştur."

Kararın hüküm bölümünde ise sanıklara 1 yıl 11 ay 10 gün hapis cezası verildiği belirtildi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına ve cezanın ertelenmesine karar verildiğini kaydetti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CPJ: Baransu hakkında açılan dava saçmalık

SONRAKİ HABER

Lübnan'da eylemlere güvenlik güçlerinin saldırısında onlarca kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa