28 Temmuz 2011 05:49

GSM şirketleri açıyor halk tepki gösteriyor

İzmir’de Doğanlar semti sakinleri, mahallelerinde bir GSM şirketi tarafından kurulan baz istasyonu nedeniyle eylem yaptı.Doğanlar Mahallesi sakinleri, 1600 Sokak ile 1483/1 Sokak’ın kesiştiği boş araziye baz istasyonu kurulmasına tepki gösterdi. Bir yıl önce aynı arazide kurulan baz istasyonunu dava sonucu kaldırdıklarını belirten mahalleli tekrardan

GSM şirketleri açıyor halk tepki gösteriyor

Paylaş

Doğanlar Mahallesi sakinleri, 1600 Sokak ile 1483/1 Sokak’ın kesiştiği boş araziye baz istasyonu kurulmasına tepki gösterdi. Bir yıl önce aynı arazide kurulan baz istasyonunu dava sonucu kaldırdıklarını belirten mahalleli tekrardan farklı bir bölgeye kurulan baz istasyonu için yetkilileri göreve çağırdı. “Mahallemizde baz istasyonu istemiyoruz”, “Kanser olmak istemiyoruz.” diye slogan atan ve dakikalarca alkış tutan mahalle sakinleri sabaha kadar nöbet tutacaklarını söyledi.

Baz istasyonunun mahallelerinden kaldırılana kadar eylem yapacaklarını dile getiren Bayram Mustafaoğlu (58) cihazın faaliyete geçirilmemesi için gerekirse mahalleli olarak istasyon önünde nöbet tutacaklarının altını çizdi. Daha önceki baz istasyonunun kaldırılması için dava açtıklarını vurgulayan Mesut Mutlu (21) ise “Bir yıl daha zehirlenmek istemiyoruz. Güzellikle bu iş halledilsin istedik ve dava açtık. Ama görüyorsunuz ki baz istasyonunu kaldırıp biraz ilerisine başka bir baz istasyonu kuruyorlar” dedi.

Mahalle sakinleri açıklamalarının ardından ‘Burada baz istasyonu istemiyoruz’ yazılı pankartı, kurulan baz istasyonuna astı. (İZMİR)

ÖNCEKİ HABER

Prof. Dr. İnceoğlu: Medya nefret zengini

SONRAKİ HABER

Oğlunu öldüren babaya 25 yıl ceza indirimi yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa