05 Mart 2015 18:37

Taşeron işçi yoğun bakımda

Aliağa’da 27 Şubat’ta meydana gelen iş kazasında başından ağır yaralanan Nasrettin Yıldızhan (48) adlı işçi hâlâ yoğun bakımdan çıkamadı.

Paylaş

Mehmet TEKELİ
İzmir

Aliağa’da 27 Şubat’ta meydana gelen iş kazasında başından ağır yaralanan Nasrettin Yıldızhan (48) adlı işçi hâlâ yoğun bakımdan çıkamadı.

Evli ve üç çocuk sahibi 48 yaşındaki Aliağa Belediyesi Taşeron İşçisi Nasrettin Yıldızhan, çöp konteyneri taşıyan pikap şeklindeki aracın kasasında iken aracın viraja girmesiyle aracın bozuk olan yan kapağı açıldı ve dengesini kaybeden Yıldızhan yere düştü. Kafasının üstüne düşen Yıldızhan Aliağa Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

‘HASTANEDE DOKTOR YOKTU’ 

Nasrettin Yıldızhan’ın kızı Gülbahar Yıldızhan’ın anlatımına göre, hastanedeki mevcut doktor cenazesi dolayısıyla hastanede değildi ve acil serviste uzun süre bekletildikten sonra tomografi çekildi. Çekilen tomografi sonuçlarına göre beyninde kan biriktiği görülen Yıldızhan, 4 saat beklemenin ardından Aliağa Devlet Hastanesinden, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi. Beyin ve Sinir Cerrahisinde yaklaşık 5 saat süren ameliyattan sonra yoğun bakımda müşahede altına alınan Yıldızhan’ın durumu ciddiyetini koruyor. 

‘DAHA ÖNCE DE KAZA GEÇİRDİ’ 

Daha önce de çöp kamyonunun arkasında çalışırken gözlerinin kararmasıyla kamyondan düşen Yıldızhan, temizlik işlerinden, park-bahçe işlerine geçmek istediğini belirtmiş ancak taşeron firma yetkilileri, park-bahçe işleri dışında da temizlik işleri vermişti. Ayrıca çöp konteyneri gibi ağır yükün forklift kullanılarak değil de insan gücüyle nakledilmesi, işin güvenlik önlemleri alınmadan yapıldığına işaret ediyor.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Haber Sen üyesine işten atma oyunu

SONRAKİ HABER

İBB 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...