05 Mart 2015 16:35

Dersim’de eğitim emekçileri baskıları protesto etti

Eğitim Sen Dersim Şubesi, Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Yalçın Fırat’ın eğitim emekçilerine yönelik hakaretlerini ve Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Bahri Baykal’ın eğitimciler üzerindeki baskılarını protesto etti.

Paylaş

Kemal ÖZER 
Dersim 

Eğitim Sen Dersim Şubesi, Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Yalçın Fırat’ın eğitim emekçilerine yönelik hakaretlerini ve Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Bahri Baykal’ın eğitimciler üzerindeki baskılarını protesto etti. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasından konuşan KESK Dersim Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Şube Başkanı Hasan Ölgün, son aylarda bazı idarecilerin tutumları, davranışları ve makamlarından dolayı sahip oldukları yetkilerini kötüye kullandıklarını bunun sonucunda eğitim emekçilerinde büyük tepkiler oluştuğunu ifade etti. Bahri Baykara’nın eğitimcilere uyguladığı art niyetli tutumlarından kaynaklı eğitimcilerin bu uygulamaları kabul etmeyerek ilgili makamlara şikâyet ettiklerini belirten Ölgün, “Bu okulda kaç aydır eğitim ortamını sabote eden bu şahıs ile ilgili makamlar tarafından korunarak eğitimin yok edilmesi ne yazık ki tercih edilmiştir” dedi. 

Memur -Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen Tunceli temsilcisi olduğu iddia edilen Murat Şahin’in okuluna yeni atanan Eğitim Sen üyesi eğitim emekçilerine küfür ettiğini söyleyen Ölgün, Murat Şahin’in hükümet yanlısı sendikanın yöneticisi olmasının verdiği özgüvenle küfür ettiğini ifade etti. 

Yalçın Fırat’ın Eğitim Sen üyelerinin de bulunduğu AR-GE toplantısında Dersim’de görev yapan eğitim emekçilerinin idarecilere karşı saygının ne olduğunu bilmediğini iddia ettiğini, “terbiyesiz”, “edepsiz” gibi hakaret içeren sözler söylediğini hatırlatan Ölgün, “Toplantıda ‘Devletin otoritesinin nasıl olduğunu göstereceğim’ ifadelerini kullanmıştır. 90 yıldır devletin otoritesini zaten hiç eksik etmeyen zihniyetin bugün milli eğitim de temsil etmesini kabul etmiyoruz ve kınıyoruz” dedi. Ölgün, eğitim emekçilerine uygulanan mobbinge, hakaretlere ve küfürlere sessiz kalmayacaklarını ve demokratik tepkilerini göstereceklerini belirtti. 

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kader Ortakaya için 200 çam ağacı dikildi

SONRAKİ HABER

İŞKUR verilerine göre 1 milyon 22 bin üniversite mezunu işsiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa