04 Mart 2015 15:18

Haftanın filmleri

Mart ayının ilk haftasında birçok film vizyona giriyor. Tim Burton'un biyografik uyarlaması olan Büyük Gözler ve İlksen Başarır'ın 'Bir Varmış Bir Yokmuş' filmi, Türkiyeli sinemaseverlerin merakla beklediği filmler arasında yer alıyor.

Paylaş

Yerli ve yabancı birçok filmin vizyona gireceği 6 Mart'ta, Tim Burton ve İlksen Başarır'ın filmleri öne çıkıyor. Yeni Hayat filmiyle Caner Erzincan ise dikkatleri üzerine çeken yönetmenler arasında yer alıyor. Down Sendromlu çocuğu ve ailesiyle beraber taşradan İstanbul'a göç eden bir karakter üzerine kurgulanan film kentin, insan ilişkileri üzerine etkilerine eğiliyor.

Asabiyim Ben

Damian Szifron'un hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı "Asabiyim Ben" filmi, Buenos Aires ve çevresinde yaşanan altı farklı hayat hikayesini anlatan gerilim, komedi ve dram konularını bir arada işliyor. 6 Mart'ta vizyona girecek olan filmin oyuncuları arasında Ricardo Darin, Oscar Martinez ve Leonardo Sbaraglia yer alıyor.

Bir Varmış Bir Yokmuş

Başka Dilde Aşk filminin de yönetmenliğini yapan İlksen Başarır'ın yeni filmi "Bir Varmış Bir Yokmuş" filmi 6 Mart'ta vizyona giriyor. Nehir isimli karakterin tesadüfen dinlediği bir şarkıdan etkilenmesi ve şarkıyı yapan müzisyenin peşine düşmesi üzerine kurgulanan filmin senaryosu Mert Fırat ve Başarır'a ait. Mert Fırat ve Melisa Sözen filmin başrollerini paylaşırken, filmdeki diğer oyuncular ise şu şekilde: Hare Sürel, Mustafa Uzunyılmaz, Judith Lieberman, Onur Şirin, Anıl Altınöz ve Göktay Tosun.

Tim Burton'ından yeni film: Büyük Gözler

Tim Burton'ın biyografik bir uyarlaması olan "Büyük Gözler" filmi, 1950'li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla tanınan Amerikalı ressam Margaret Keane'in, eşi Walter Keane ile yaşadığı güç mücadelesini beyazperdeye taşıyor. 6 Mart'ta vizyona girmesi beklenen filmin başrollerini Amy Adams ve Christopher Waltz paylaşırken, senaryo Scott Alexander ve Larry Karaszewski'ye ait. Filmin müziklerini ise Danny Elfman ve Lana Del Rey yaptı.

Çekmeceler

Daha önce "Zenne" filmiyle yurt içi ve yurt dışında pek çok ödül almış olan M.Caner Alper ve Mehmet Binay'ın yönetmenliği beraber üstlendiği film, gerçek karakter ve hikayelerden esinlenerek kaleme alındı. Film, Oyuncu bir anne-babanın kızı olan Deniz'in öyküsünü beyazperdeye aktarıyor. 25 yıllık bir hayat hikayesini geriye dönüşlerle anlatan Çekmeceler filmi, 70'lerden günümüze değin farklı dönemleri dans, dekor ve kostümle harmanlayarak izleyiciye sunuyor. Oyuncu kadrosunda Ece Dizdar, Tilbe Saran, Taner Birsel ve Nilüfer Açıkalın, Pınar Töre, Tuğrul Tülek, Burak Altay, Gizem Erdem, Yekta Kopan ve Cengiz Coşkun gibi isimler yer alıyor. Film 6 Mart'ta vizyona girecekler arasında.

Chappie

Bu hafta vizyona girecekler arasında Chappie filmi, robot polislerin insanları baskıladığı bir dünyayı bilimkurgu niteliğiyle ele alan Neill Blomkamp filmi. Komedi unsurları da barındıran filmin yönetmeni daha önce de "District 9" ve "Elysium" filmlerini çekmişti. Chappie'nin başrollerinde bilimkurgu severlerin yakından tanıdığı Hugh Jackman, Sigourney Weaver ve Sharlto Copley gibi isimler yer alıyor.

Havana'ya Dönüş

Amadeo isim karakterin 16 yıl sürgüne gittiği Madrid'den tekrar Havana'ya dönmesiyle gelişen olayları ele alıyor. Kübalı edebiyatçı Leonardo Padura'nın dünyaca ünlü romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Altın Palmiye'li sinemacı Laurent Cantet üstlendi. Kadrosunu Isabel Santos, Jorge Prugorri, Fernando Hechevarria gibi oyuncuların oluşturduğu filmin çekimleri Fransa'da tamamlandı.

Yeni Dünya

Film, taşradan İstanbul'a gelen bir ailenin yaşadığı zorluklar ve şehir hayatının insan ilişkileri üzerindeki etkisini konu ediniyor. Yönetmenliğini Caner Erzincan'ın yaptığı filmin oyuncuları arasında Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı ve Soner Erzincan gibi isimler yer alıyor. (Ankara/DİHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İşten atılan Adore işçileri açlık grevinde

SONRAKİ HABER

Liman-İş: 150 bin Metal işçisinin taleplerini sahipleniyor ve destekliyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa