04 Mart 2015 00:49

AKP'li aday adayları Alman basınında dalga konusu oldu

Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde bazı AKP'li milletvekili aday adaylarının Osmanlı kıyafetleri ile afiş hazırlamaları, Alman basınında haber konusu oldu.

Paylaş

Süddeutsche Zeitung gazetesi 'Osmanlılar geliyor' başlığıyla duyurduğu internet sitesindeki haberinde, "Karnaval değil, seçim kampanyası" ifadelerine yer verdi. Konya milletvekili aday adayı Osman Yavuz ile Cihangir Tahir'in afişlerini okuyucularıyla paylaşan gazete, "Bu gerçek mi, ya da ironi mi? Türkiye'de vekil adayları Osmanlı kıyafetleriyle boy gösteriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kalsa, Osmanlı trendi okul derslerine de girecek" yorumunda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da Aralık ayı içerisinde seçim kampanyasında "Tam bir Osmanlı torunu" diye tanıtıldığını yazan Süddeutsche Zeitung, Cumhurbaşkanlığı sarayındaki 16 Türk devletini temsilen bulunan askerlerin fotoğrafı eşliğinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okullarda Osmanlıca dersi verilmesi görüşünün bu görüntülerle örtüştüğü değerlendirmesine yer verdi. (Almanya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Adım adım Tikrit operasyonu

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa