03 Mart 2015 22:47

Beşir Atalay, HDP'yi memnuniyetsiz olmakla suçladı

AKP Sözcüsü Beşir Atalay, süreçten HDP dahil muhalefetin memnuniyetsizlik duyduğunu savunurken, Selahattin Demirtaş'ı eleştirdi.

Paylaş

 

Partisinin genel merkezinde düzenlenen AKP İl Tanıtım ve Medya Başkanları Toplantısı'nın açılışında konuşan AKP sözcüsü Beşir Atalay, çözüm sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. 

Dolmabahçe Sarayında PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın hazırladığı 10 maddelik taslağın okunmasını “önemli bir açıklama” olarak nitelendiren Atalay, muhalefet partilerinin bundan memnuniyetsizlik olduğunu savunarak, "Hepsinde bir bedbinlik gördüm. Hiçbirinde bir memnuniyet, barış için, gelecek için bir memnuniyet filan yok. Hepsi kendi açısından, HDP de dahil, bir memnuniyetsizlik içinde. Mutsuzlar” iddiasında bulundu.

Atalay, Kürt hareketinin “adım atılmadı” şeklindeki eleştirilerini de “dil yasağını kaldırdık, süreci bu noktaya getirdik” şeklindeki anlatımlarla cevap vermeye çalıştı. Atalay, MHP Lideri Bahçeli’nin sürece yönelik eleştirilerini de, "Tam bir kin ve nefret. Hiç sevgi yok, hiç kardeşlik yok, hiç müsamaha yok, hiç anlayış yok. Büyük bir korku içindeler. Çünkü ellerinde seçim ortamlarında kullandıkları tek koz bu” sözleriyle değerlendirdi. 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “AKP’ye güvenmiyoruz” açıklamalarına da Atalay, adımları halk için attıklarını savunarak, “Sayın Demirtaş'ın güvenip güvenmemesinin de o kadar da önemi yoktur" diye konuştu. (DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ateizm Derneği'ne 'belli bir kesimin değerlerine hakaretten' yasak kararı

SONRAKİ HABER

TGS: Hürriyet’te yetki aldığımız halde belge verilmedi, mücadeleden vazgeçmeyeceğiz 

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa