03 Mart 2015 20:39

6 yaşındaki çocuğu icraya verdiler

Eskişehir’de 6 yaşındaki çocuk, ‘işitme cihazının taksiti gecikti’ diye, cihazı satan firma tarafından icraya verildi.

Paylaş

Eskişehir’de 6 yaşındaki çocuk, ‘işitme cihazının taksiti gecikti’ diye, cihazı satan firma tarafından icraya verildi.

Tepebaşı ilçesi Sütlüce Mahallesi’nde küçük bir kiralık evde oturan 5 kişilik aile çocuklarına gelen icranın şokunu yaşıyor. İnşaatlarda çalışan 29 yaşındaki baba Elfesiya Ç, oğlunun işitme cihazın son taksitini geciktirince firma reşit olmayan 6 yaşındaki işitme engelli E.Ç’yi icraya verdi. Cihazın faturası küçük çocuğun adına kesildiği için icra işleminin Enes adına gerçekleştiği öğrenildi.

Asgari ücretle geçinen baba Elfesiya Ç, oğlunun konuşması ve işitebilmesi için 4 senedir inşaatlarda cihaz parası için çalıştığını, son taksitini geciktirince cihazı satan firmasının 6 yaşındaki işitme engelli E’yi icraya verdiğini ifade etti.

‘ÇOCUKLARIM İÇİN CANIMI VERİRİM’

“Çocuklarım için her şeyi göze alırım” diyen baba, “Allah bana 3 çocuk nasip etti. 2. çocuğum işitme sorunu vardı. Ameliyat oldu. Ve her iki kulağına da işitme cihazı takıldı. Cihazı dört sene önce almıştık son taksiti kalmıştı. Durumun iyi olmadığı için son taksitini geciktirdim. Cihazı aldığım yerdeki yetkililere söyledim, elimde şimdilik para olmadığını en kısa zamanda ödeyeceğimi söyledim. Ancak geçen gün, eve haciz kâğıdı göndermişler” diye yaşadıklarını anlatatı.

KİRA PARASINI VERDİ

Bu ayki kira parasını haciz durdurmak için firmaya veren baba Elfesiya Ç, “İki çocuğum okula gidiyor, kirada kalıyorum, bu ay kira parasını haciz durdurmak için firmaya verdim. Yeter ki çocuğum iyi olsun” dedi. (Eskişehir/CİHAN)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'8 Mart resmi tatil edilsin'

SONRAKİ HABER

Liman-İş: 150 bin Metal işçisinin taleplerini sahipleniyor ve destekliyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa