03 Mart 2015 19:47

'Başkan değil halife seçilmelidir'

İzmit'te 'İnsan Hakları Savunucuları Derneği' adı altında bir grup, hilafetin kaldırılışının yıl dönümü nedeniyle eylem yaptı. Gruptakiler, ellerindeki pankartlarla 'hilafet' çağrısı yaptı.

Paylaş

Sabri Parkı'nda toplanan ve kendilerine 'İnsan Hakları Savunucuları Derneği' adını veren grubun üyesi 3'ü kadın 7 kişi, hilafetin kaldırılışının 91'inci yıl dönümü gerekçesiyle gösteri yaptı.

İnsan Hakları Savunucuları Derneği Genel Başkanı olduğunu söyleyen Ali Akbaş ve yanındakiler 'Hilafetin kalkması bir İngiliz projesi', 'Başkanlık yerine Hilafeti konuşsak' yazılı pankartlar taşıdı. 

Ali Akbaş yaptığı konuşmada, "Cumhuriyet ve demokrasi olduğu iddia edilen bir ülkede, bir ümmeti başsız bırakmak gibi çok önemli bir karar, halka götürülüp referandum yapılmadan, İngilizlerin direktifiyle verilmiştir. Türkiye 91 sene önce faaliyetleri durdurulan hilafet makamını yeniden hayata geçirip, İslam ülkelerinin ortaklaşa hareket etmesini sağlamalıdır. Halk sandığa giderek, Türkiye'ye başkanlık edecek insanı değil, İslam ümmetine başkanlık edecek halifeyi seçmelidir" dedi. (İzmit/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Serbest bırakılan 18 polis için yakalama kararı!

SONRAKİ HABER

Van depreminin üzerinden 8 yıl geçti hâlâ mağduriyeti devam eden aileler var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa