03 Mart 2015 17:31

'YYÜ'de çalışanlara mobing uygulanıyor'

Eğitim Sen Van Şubesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan personellere yönelik mobing uygulamalarını protesto etti.

Paylaş

Eğitim Sen Van Şubesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan personellere yönelik mobing uygulamalarını protesto etti.

Van'da, Eğitim Sen Van Şubesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan personellere yönelik gelişen hak gaspı, baskı ve sözlü hakaret uygulamalarını basın açıklaması yaptı. Merkezi Yemekhane önünde yapılan açıklamaya çok sayıda üniversite çalışanının yanı sıra öğrenciler de katıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Eğitim Sen Yüzüncü Yıl Temsilcisi Cevdet Abiş, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan personele yönelik hak gaspları, ayrımcılık, baskı, sindirme ve hatta sözlü hakaret ve uygulamaların son aylarda artığını hatırlatarak, "AKP hükümetinin genel politikası çerçevesinde çalışma yaşamamız zorlaştırılmakta ve her geçen gün hak gasplarıyla karşı karşıyayız" dedi. Servis sorunundan Yemekhane sorununa, hiçbir idari amir yetkisi olmayan akademik personelin idari personeli aşağılayan, küçümseyen yaklaşımlarına kadar hiçbir hukuka ve insanlığa sığmayan olayların geliştiğini dile getiren Abiş, söz konusu sıkıntıları dile getiren personelin yöneticiler tarafından başka ilçelere gönderilmek gibi mobing baskılara maruz kaldığına dikkat çekti. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş: Pansumanla düzelecek bir paket değil

SONRAKİ HABER

Ceren Damar'ı öldüren öğrencisine ağırlaştırılmış müebbet istemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa