Samast’ın babası: Gerçek failler de yargılanmalı

Samast’ın babası: Gerçek failler de yargılanmalı

Hrant Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast’ın babası Ahmet Samast, oğlunun kullanıldığını söyledi. Oğluna verilen 22 yıl 10 ay hapis cezasını fazla bulduğunu belirten Ahmet Samast, cinayeti gerçekleştiren asıl faillerin de yakalanıp yargılanması gerektiğini söyledi.Baba Ahmet Samast, Ogün Samast’ın yargılandığı davada

Hrant Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast’ın babası Ahmet Samast, oğlunun kullanıldığını söyledi. Oğluna verilen 22 yıl 10 ay hapis cezasını fazla bulduğunu belirten Ahmet Samast, cinayeti gerçekleştiren asıl faillerin de yakalanıp yargılanması gerektiğini söyledi.

Baba Ahmet Samast, Ogün Samast’ın yargılandığı davada karar çıkmasının ardından Cihan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Hrant Dink cinayetinde ceza alan kişinin sadece oğlu olmaması gerektiğini kaydeden baba Samast, “Ogün’ü kandırdılar, kullandılar cezayı da o aldı. Cinayeti iyice araştırmak gerekiyor. Arkasında birileri varsa onların da yargılanmaları ve ceza almalarını istiyoruz.” dedi.

Ahmet Samast, Ogün’ün birileri tarafından yönlendirildiğine dikkat çekti. Oğlunun sadece Yasil Hayal’le bağlantılı olduğunu vurgulayan Samast, Yasin Hayal’in bağlantıları noktasında bir bilgiye sahip olmadığını açıkladı. Ogün Samast’ı yönledirenlerin cinayetin asıl faali olduğunu kaydeden Ahmet Samast, “Hakkaniyetli bir karar verilmesi için, Ogün’ü yönlendirenler de aynı şekilde cezalandırılmalı” ifadesini kullandı. (CİHAN)

www.evrensel.net