02 Mart 2015 18:00

Murat Ülker, Türkiye'nin en zengini oldu

Şirketini dünya devi yapan işçilerin istedikleri sendikaya üye olmasını işten atmalarla engelleyen Ülker Patronu Murat Ülker, Türkiye'nin en zengini oldu.

Paylaş

Şirketini dünya devi yapan işçilerin istedikleri sendikaya üye olmasını işten atmalarla engelleyen Ülker Patronu Murat Ülker, Türkiye'nin en zengini oldu.

Hürriyet'in haberine göre Forbes dergisinin dünyanın en zenginleri listesinde yazılım devi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, 79,2 milyar dolarlık servetiyle yine birinci sırada yer alırken, bu yıl Türkiye'den listeye 32 kişi girdi. Murat Ülker 2015'te 4.4 milyar dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengini oldu.

Meksikalı işadamı Carlos Slim Helu, 77,1 dolarlık servetiyle ikinci, Amerikalı yatırımcı Warren Buffet da 72,7 milyar dolarlık varlığıyla üçüncü sırada yer aldı. Zenginler listesinde Murat Ülker 369'uncu (4,4 milyar dolar), Hüsnü Özyeğin 690'ıncı (2,7 milyar dolar) Semahat Sevim Arsel 714'üncü (2,6 milyar dolar) oldu.

Listede, Mustafa Rahmi Koç (2,5 milyar dolar), Ferit Faik Şahenk (2,5 milyar dolar), Şarık Tara, (2,4 milyar dolar), Erman Ilıcak (2,2 milyar dolar) Suna Kıraç (2,2 milyar dolar), Filiz Şahenk (2,2 milyar dolar) ve Ali İbrahim Ağaoğlu da (1,8 milyar dolar) yer aldı.

Murat Ülker, Türkiye'nin en zengini olurken, Ülker'in Topkapı fabrikasında DİSK/Gıda-İş'e üye olduğu için işten atılan işçilerin direnişi 126 gündür devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

ÜLKER İŞÇİNİN BELİNİ BÜKÜYOR

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rektörden tepki çeken Yaşar Kemal tweeti

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Utku Çakırözer: Ayşe Arslan cinayetinde neden sonuç yok?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa