02 Mart 2015 13:29

Ege Üniversitesi'nde açıklama yapmak yasaklandı

Ege Üniversitesi'nde geçtiğimiz hafta olan olaylara ilişkin açıklama yapmak isteyen Kürt öğrencileri polis ve rektör engelledi.

Paylaş

Ege Üniversitesi'nde geçtiğimiz hafta olan olaylara ilişkin açıklama yapmak isteyen Kürt öğrencileri polis ve rektör engelledi.

Ege Üniversitesi'nde, HDK standına 150 kişilik ülkücü grubun saldırması ve sonrasında bir kişinin ölümü ile ilgili çıkan olaylara ilişkin basın açıklaması yapmak isteyen yurtsever öğrencilere, polis ve rektör engel oldu. "Rektörlük kararına göre okulda basın açıklaması yapmak yasaklandı" diyen polis öğrencilerin, açıklama yapmasını engelledi. Ayrıca, EÜ'de tüm fakültelerde eğitim yeniden başlarken, üniversite girişinde polis tarafından yoğun önlem alındı. Öğrencilerin tek tek aranarak alındığı üniversiteye, öğrencilerin dışında hiç kimse alınmadı.

Öğrencilerin açıklamasını takip etmek amacıyla üniversiteye giden DİHA muhabirleri üniversiteye alınmazken, İHD İzmir Şubesi yöneticileri ise olayları gözlemlemek için girdikleri okulda polis eşliğinde öğrencilerle görüştü.

Üniversite içerisinde çok sayıda çevik kuvvetin TOMA'lar eşliğindeki bekleyişi de sürüyor. (İZMİR)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Alibeyköy’de ‘İç Güvenlik Paketi’ne karşı eylem

SONRAKİ HABER

Kartal'da zabıtalardan seyyar satıcılara biber gazıyla müdahale

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa