01 Mart 2015 18:29

Kral Selman, Sisi ile görüştü

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz bugün başkent Riyad'daki sarayında Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi ile görüştü.

Paylaş

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz bugün başkent Riyad'daki sarayında Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi ile görüştü.

Bugün öğle saatlerinde başkent Riyad'a resmi bir ziyaret için gelen Mısır Cumhurbaşkanı'nı, Kral Selman, Kral Halit Uluslararası Havaalanı'nda resmi törenle karşıladı. Cumhurbaşkanı Sisi'yi karşılayanlar arasında Veliaht Prens Mukrin bin Abdülaziz, Riyad Bölge Emiri Prens Faysal bin Bandar bin Abdülaziz, İkinci Veliaht ve İçişleri Bakanı Prens Muhammed bin Nayif'in yanı sıra iki ülke büyükelçileri ve üst düzey yetkililer yer aldı.

Daha sonra Suudi Arabistan Kralı Selman, sarayında konuk ettiği Sisi için öğle yemeği verdi. Yemekte Mısır Cumhurbaşkanı'na eşlik eden heyetin yanı sıra Suudi üst düzey yetkililer de hazır bulundu.

Yemekten sonra Kral Selman ile Mısır Cumhurbaşkanı arasında resmi görüşmelere başlandı. Görüşmede iki ülke arasındaki işbirliği, bu işbirliğinin iki ülke ve halkı çıkarları doğrultusunda geliştirilmesinin ele alındığı belirtildi.

Görüşmede ayrıca, Suudi Arabistan ve Mısır arasındaki ilişkilerin stratejik derinliği ve bu ilişkilerin bütün alanlarda geliştirilmesi gibi konuların görüşüldüğü ifade edildi. Bunun yanı sıra iki lider bölgede ve dünyada yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Görüşmelerde, her iki ülkeden bakanlar ve üst düzey yetkililer yer aldı. (CİHAN)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

FIFA takvim gündemiyle gerçekleri saklamaya çalışıyor

SONRAKİ HABER

İBB 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...