27 Temmuz 2011 08:48

Madende taşeron işçilerin eylemi sürüyor

Türkiye Taşkömürü Kurumunda yer altı hazırlık işlerini yapan taşeron Star firmasının Kozlu’daki işçilerinin ardından Üzülmez Müessesindeki işçileri de hak edişlerini ve ücretlerini almak için madenci anıtında eylem yaptı.Üzülmez Müessesesindeki işçiler eylemlerinin 13. gününde

Madende taşeron işçilerin eylemi sürüyor

Paylaş

Üzülmez Müessesesindeki işçiler eylemlerinin 13. gününde seslerini duyurabilmek için Zonguldak Madenci Anıtında ve TTK Genel müdürlüğü önünde yaptıklarını eylemlerle kararlılıklarını sürdürdüklerini bir kez daha yineledi.

TTK’ya bağlı Üzülmez Müesesesinde hazırlık işlerini yapan Star isimli taşeron firmada çalışan maden işçileri, Madenci anıtındaki basın açıklamasından sonra TTK Genel Müdürlüğü önüne kadar yürüdü.

Star maden işçileri Genel Müdürlük önünde maaşlarını düzenli alamadıklarını, sigorta primlerinin asgari ücret üzerinden eksik yatırıldığını, 2-3 aydır ücretlerini alamadıklarını ve işe girdikleri tarihten bugüne zam almadıklarını ifade etti. TTK yönetiminin ücretlerini bizzat kendilerine vermesini talep eden işçiler, yöneticilerle bir görüşme yaptı. (Zonguldak/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Sosyal-İş rektörlük ile görüşecek

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa