28 Şubat 2015 18:52

Hasta tutuklunun 6 aylık ömrü kaldı

Ankara Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevinde bulunan ağır hasta tutuklu Mehmet Meşe’nin yapılan teşhislerde tedavisinin sonuç vermemesi halinde 6 aylık ömrü kaldığı belirtildi.

Paylaş

Ankara Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevinde bulunan ağır hasta tutuklu Mehmet Meşe’nin yapılan teşhislerde tedavisinin sonuç vermemesi halinde 6 aylık ömrü kaldığı belirtildi. Meşe’nin arkadaşları ölüm sınırında olan arkadaşları için kamuoyuna seferber olma çağrısında bulundu.

66 yaşındaki Mehmet Meşe’nin 3 ay önce Siirt Cezaevinden tedavi edilmesi amacıyla Ankara Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevine sevk edildiğini hatıtlaran Babat, “Meşe’nin burada yapılan son tetikliklerinde akciğer kanseri olduğu teşhis edilmiş. Bundan sonra kemoterapiye başlanacağı ve kemoterapiden sonuç alınmasa 6 aylık ömrü kaldığı belirtilmiş. Şu an hastalığı 3. aşamaya gelmiş durumda” ifadelerini kullandı.

“Bizler için Mehmet Meşe yoldaşımızın infazının durdurulup tahliye olması gerekir” diyen Babat, başta demokratik sosyalist basın olmak üzere, milletvekilleri ve kitle örgütlerine Mehmet Meşe’nin ve diğer hasta tutukluların tahliyesi için seferber olma çağrısında bulundu. (Ankara/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'dan HDP'ye: Bunların oturmuş bir ilkesi yok

SONRAKİ HABER

Avrupa Konseyi: Türkiye, yasaları gazetecileri susturmak için kullanmamalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...