28 Şubat 2015 14:39

Kaya: Cumhurbaşkanı tahammülsüzlük örneği sergiledi

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya, İstanbul'da düzenlenen 1. Van Ekonomi Zirvesi'nde konuşmacı listesinden çıkarılmasına ilişkin, 'Cumhurbaşkanı sadece bir Cumhurbaşkanı değil, kahvede sigara içenden, yürüyen insanlara kadar müdahale eden biri, davetli olduğu bir yere nezaketsizlik yapıp, müdahale edecek kadar tahammülsüzlük örneği gösterdi' dedi.

Paylaş

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya, İstanbul'da düzenlenen 1. Van Ekonomi Zirvesi'nde konuşmacı listesinden çıkarılması ile ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Van'ın ekonomisinin tartışılması ile ilgili İstanbul'da kendilerinin de sponsor oldukları bir zirvenin yapılmak istendiğini ve kendilerinin de buna destek verdiğini söyleyen Kaya, zirve programının aylar öncesinden kendilerine iletildiğini söyledi. Ancak Cumhurbaşkanlığı tarafından zirveye 10 saat kala programın değiştirilerek kendisinin konuşmacı listesinden çıkarıldığını belirten Kaya, 03.00'a kadar bunun tartışmalarını yaptıklarını aktardı.

Gece yarısı zirveye katılmama kararı aldıklarını ifade eden Kaya, bu müdahaleyi kesinlikle kabul etmeyecekleri için kararı aldıklarını söyledi. 

Kaya, "Dönüşte buna dair Van'da gerekli açıklamayı yapacağız. Cumhurbaşkanı sadece bir Cumhurbaşkanı değil, kahvede sigara içenden, yürüyen insanlara kadar müdahale eden biri. Davetli olduğu bir yere nezaketsizlik yapıp müdahale edecek kadar tahammülsüz bir örnek gösterdi. Biz ortak bir akıl yaratmak için buradaydık ama zirve AKP'nin seçim propagandasına dönüştürüldü. Birçok kurumumuz zirveye katılmama kararı aldı. Cumhurbaşkanı kendisini övmeyen herkese karşı tahammülsüz. Biz orada gerçekleri dile getirecektik. Düşünün bir kentin Ticaret Odası Başkanı Van'ın sorunlarını konuşamayacak ama 2 gün önce Van'a atanan Vali, Van'ın sorunlarını konuşacaktı, bu bir tahammülsüzlüktür. Cumhurbaşkanı kendisine methiyeler dizecek birilerinin konuşmasını istiyordu. Bu nedenle listeden çıkarıldığımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı. (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Nijerya'dan binlerce kişi kayıklarla Çad'a kaçtı

SONRAKİ HABER

Hindistan'daki selde ölü sayısı 136'ya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa