28 Şubat 2015 04:51

‘28 Şubatçı zihniyetle AKP siyam ikizi’

Refahyol Hükümetinde Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Gürcan Dağdaş, 28 Şubat sürecini yaşamış bir isim. O dönemde toplum üzerinde yaşanan baskılarla bugün yaşanan baskıları karşılaştıran Dağdaş 28 Şubatçılarla şu andaki iktidarın düşünce dünyasını siyam ikizi olarak değerlendirdi.

Paylaş

İbrahim VARLIK

Refahyol Hükümetinde Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Gürcan Dağdaş, 28 Şubat sürecini yaşamış bir isim. O dönemde toplum üzerinde yaşanan baskılarla bugün yaşanan baskıları karşılaştıran Dağdaş 28 Şubatçılarla şu andaki iktidarın düşünce dünyasını siyam ikizi olarak değerlendirdi. Cihan Haber Ajansına konuşan Dağdaş, bugün yaşananlar için “Parlamento kuşatılmıştır, siyaset esir edilmiştir, bürokrasi tek tipleştirilmiştir. Yargı, ekselanslarının yargısına dönmüştür. Medya, özgür medya susturulmaya çalışılmaktadır. Değişen tek şey, apoletli apoletsiz çizgisidir” dedi.

CEPHELEŞMENİN ÜRÜNÜ

Dağdaş, yolsuzluk ve rüşvetle suçlanan AKP’ye oy verenler için şu değerlendirmede bulundu: “AKP’ye oy veren milyonlarca insan burada ciddi manada bir ahlaksızlık, yolsuzluğun olduğunu biliyor ve iş dünyası da bunun kendisinin canını sıkacak ölçüde dert olarak da bir yerde durduğunu, zaman zaman dolaylı yollardan ifade ediyor. Ama Türkiye bir cepheleşmeye doğru sürüklenmiş ve bu cepheleşmenin gereği olarak, ‘Evet bir yolsuzluk hırsızlık var ama ben bu cepheleşmede bu safta yer aldığım için bunu görmezlikten gelmeliyim, çünkü yarın bu cepheleşmenin sonucu; ben iktidarı, yönetim erkini kaybedersem bir sıkıntı çıkabilir’ diye bir kaygının üzerinde hareket ettiler.” (Ankara/CİHAN)

 

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

AB kemer sıkmaya devam ediyor

SONRAKİ HABER

Batı Şeria ve Gazze'de binlerce kişi Trump'ın işgal planına karşı sokağa çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...