26 Şubat 2015 17:48

84 ölü köpeği belediye bırakmış

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde ölü bulunan 84 köpeğin İnegöl Belediyesi hayvan barınağındaki görevliler tarafından olay yerine bırakıldığı ortaya çıktı.

Paylaş

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde ölü bulunan 84 köpeğin İnegöl Belediyesi hayvan barınağındaki görevliler tarafından olay yerine bırakıldığı ortaya çıktı. Bursa Vali Vekili Ahmet Hamdi Usta, “Köpeklerin bazılarında bulunan kulak küpelerinin İnegöl Belediyesi hayvan barınağına ait olabileceği değerlendirilmiş, köpeklerin İnegöl Belediyesi görevlileri tarafından olay yerine getirildiği bilgisinin alınması üzerine İnegöl Belediyesinde görevli bulunan üç kişinin ifadelerine başvurulmuştur” dedi. 

“Yenişehir’de köpek katliamı var” demenin doğru olmadığını anlatan Ahmet Hamdi Usta, şöyle devam etti: “Yenişehir Kaymakamlığımız olaya müdahale etti. Burada toplu bir itlaf, toplu bir katliam yok. İnsan bir cinayet işlediği konusunda ortada bir delil bırakmaz. Sonuçta o köpeklerin hepsinin kulaklarında ait olduğu yeri gösterir küpeler var. İnsanlar bunu bu amaçlı yapmış olsa bunu bu şekilde bırakmazlar. Olay şu; bu sahipsiz köpekler İnegöl Belediyemiz tarafından toplanıyor. Bunların bakımları yapılıyor, tedavileri yapılıyor. Sağlık şartları sağlandıktan, kısırlaştırma işlemi yapıldıktan sonra araziye tekrar bırakılıyorlar. Ama orada artık ihmal olduğunu düşünüyoruz.” (Bursa/DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İç Güvenlik Paketi, yöresel kıyafetlerle protesto edildi

SONRAKİ HABER

Öğrenip, güçleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa