25 Şubat 2015 21:46

AKP'li aday adayından börklü afiş

Konya'da AKP Milletvekilliği için aday adayı olan Osman Yavuz'un, börk ve postlu cübbe ile afiş yaptırdı, fotoğraflar yayınladı.

Paylaş

Reklamcılık yapan ve aynı zamanda Konya Reklamcılar Derneği Başkanı olan Osman Yavuz, AKP'den Konya Milletvekili aday adayı oldu.

Hafta sonu yapılacak olan eğilim yoklaması öncesi seçim çalışmalarını sürdüren Yavuz'un, bir kamyonet üzerindeki 'mobilboard' olarak adlandırılan başına taktığı börk ve postlu cübbe ile afişi dikkat çekti. Yavuz, afişini sosyal medyada kullanınca kısa sürede dalga konusu oldu.  

'OSMANLI SOYUNDAN GELİYORUM’

Osman Yavuz, ''Sultan Abdürreşit Han hazretlerinin, dedemin babasına 1332 yılında vermiş olduğu bir diploma mevcut. Cuma ve bayram namazlarını kıldırma yetkisi Sultan Abdürreşit tarafından ıslak imzayla verilmiştir. Elhamdülillah soyumuz ailemiz de ilmiyle devletine bağlı bir soyun torunlarıyız. Biz Osmanlının Kayı boyundanız. Soyadımın Yavuz olması da dedemin babası, Yavuz firkateyninde görev yaptığından dolayı soyadı kanunuyla birlikte bu soy ismini almışız. Ecdadımızla birlikte övünüyoruz'' diye konuştu. (Konya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Marsel İlhan, Djokovic'in rakibi oldu

SONRAKİ HABER

Hasta yakınları, kendisini "kırmızı alana" almayan güvenlik görevlisini darbetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa