25 Şubat 2015 15:43

Erdoğan'dan telekonferanslı açılış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRGEV Yurtları Toplu Açılış Töreni'ni Ankara'dan gerçekleştirdi. Antalya'da 2 olmak üzere toplam 8 yurdun hizmete açıldığı törenin Antalya açılışına, Cumhurbaşkanı Erdoğan telekonferans ile katıldı.

Paylaş

Antalya'da 2 yurt açılışı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biliyorsunuz bu yurtlarda öyle kalabalık öğrenci kalmıyor. Bir, iki, üç öğrenci şeklinde, herkesin kendi çalışma dolabı odanın içinde bulunuyor. Bundan dolayı da ayrıca takdire şayan. Bu vesile ile anne ve babalar huzurlu. Tabi Özgecan kızımızın bu başına gelen hadiseden sonra Başbakanımız da Antalya'daydı ve orada bir Gençlik Merkezi'ne de Özgecan Gençlik Merkezi adını verdiler. O vesileyle o da kurulmuş oldu" dedi. 

KONUŞMALARI KISA TUTTULAR

TÜRGEV Genel Kurul Üyesi Osman Bozkurt'a seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Osman bey Ankara'dan selamlar sevgiler. Söz sizde, valimiz, belediye başkanımız hepsi oradalar sizleri dinliyorum" dedikten sonra söz alan Osman Bozkurt, "Çok teşekkür ederim sayın Cumhurbaşkanım. Biz Antalya Fatma Aliye Hanım Kız Öğrenci Yurdu'nu açmak üzere buradayız. Burada emeği geçen herkese öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Ben sözü sayın valimize veriyorum" dedi. Ardından konuşan Vali Muammer Türker, şunları söyledi: 

“Sayın Cumhurbaşkanım, zatıalinizi ve tüm katılımcıları Antalya'dan sevgi ve saygı ile selamlıyorum. 300 kapasiteli, mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait olan ve yurda dönüştürülen, işletmek üzere de TÜRGEV'e devredilen yurdumuzun bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Zatıalinizin ifade ettiği gibi Özgecan kardeşimizin adı sayın Başbakanımız tarafından Gençlik Merkezi'ne verildi. Tabelasını asmak sureti ile önümüzdeki günlerde faaliyete geçireceğiz. Ben başta zatıaliniz olmak üzere emeği geçen herkese, TÜRGEV'e Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza teşekkürlerimi arzediyorum. Kurdeleyi kesmek üzere emirlerinizi bekliyoruz." (Antalya/DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Semaver Kuşlar’la sezona devam ediyor

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa