25 Şubat 2015 13:01

Kurt'un öldürülmesi soruşturmasında 2 polisin şüpheli olarak ifadesi alındı

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 14 yaşındaki Ümit Kurt'un silahla kalbinden vurularak öldürülmesiyle ilgili soruşturmada, 2 polis memurunun şüpheli olarak ifadeleri alındı.

Paylaş

Cizre'de daha önce Cudi, Nur ve Sur mahallelelerine polislerin girişini engellemek için kazılan hendeklerin kapatılması kararının alındığı 6 Ocak gecesinde, Cudi Mahallesi'nde 14 yaşındaki Ümit Kurt mahallede boya yaptığı sırada polislerce kalbinden silahla vurularak öldürüldü.

Kurt'un ölümüyle ilgili Cizre Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, görgü tanıkları ve Kurt'un ailesinin ifadeleri alındı. Soruşturmayı yürüten savcı, 2 polis memurunun da şüpheli olarak ifadelerini aldı. Kurt ailesinin avukatı Filiz Ölmez, 2 polis memurunun soruşturmada, 'kasten adam öldürmekten' şüpheli olarak ifadelerinin alındığını ve tutuklanmadıklarını belirtti.

Polis memurlarının tutuklanmamasına tepki gösteren avukat Filiz Ölmez, savcıya bu tür suçlarda şüphelilerin tutuklu yargılanmasının gerektiğini belirttiğini, ancak taleplerinin dikkate alınmadığını söyledi. Soruşturma dosyasına halen balistik ve kriminal raporların da girmediğini söyleyen avukat Filiz Ölmez, olay sırasında Kurt'un üzerinde bulunan kıyafetlerin de incelenmek üzere kriminal laboratuvara gönderildiğini söyledi. (Şırnak/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Bursa'da 84 sokak köpeği zehirle öldürüldü

SONRAKİ HABER

Emekli-Sen: 1 milyon 100 bin emekli bin liranın altında maaş alıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa