25 Şubat 2015 00:19

CHP’li Özdemir: Türkiye fiilen bölünmüş vaziyette

CHP Milletvekili Malik Ecder Özdemir, 'Türkiye, giderek hukuk devleti olmaktan uzaklaşıyor. Sözüm ona iç güvenlik diyorlar. Türkiye fiilen bölünmüş vaziyette” dedi.

Paylaş

Ücretlerini alamadıkları için bir süredir eylem yapan SİDEMİR işçileri Kent Meydanı'nda toplandı. 

Burada fabrika yönetimi ve iktidar aleyhine slogan atan işçilere, TBMM İdare Amiri ve CHP milletvekili Malik Ecder Özdemir de destek verdi. 

Malik Ecder Özdemir, işçilere hitaben yaptığı konuşmada, “Bu karda kışta sizleri ekmeğinden edenlerin utanması gerekiyor. Kulakları sağır, gözleri kör değilse, sizin bu emek mücadelenizi herkesin duyması lazım diyen Özdemir, şöyle devam etti:

“Meclis'te de söyledim Türkiye Cumhuriyeti'nde böyle bir işletme yok. Mafya usulü işletilen, insanların emeği ve alın teriyle oynanan bir işletme, bu dönemde çağdaş köleliğin örneği olan bu işletme örneği, Türkiye’nin başka bir yerinde yok. Doğrudan ya da dolaylı olarak bu mafya düzenini görmezlikten gelen, bu düzene sahip çıkmaya çalışan bütün siyasetçi ve yöneticileri sizin huzurunuzda lanetliyorum ve kınıyorum.” 

'ÜLKE FİİLEN BÖLÜNMÜŞ DURUMDA'

CHP Milletvekili Özdemir, Meclis'te görüşülen İç Güvenlik Paketi ile ilgili değerlendirmede de bulunarak şunları söyledi: "Ne yazık ki Meclis'te bir kavga veriyoruz. Türkiye, giderek hukuk devleti olmaktan uzaklaşıyor. Sözüm ona iç güvenlik diyorlar. Türkiye fiilen bölünmüş vaziyette. Doğu'da ve Güneydoğu’da bu ülkeyi bölenlere gücü yetmeyenler, sokaklarda meydanlarda hak arayanlara gücü yetiyor. Bugün sabaha kadar TBMM’yi çalıştırdılar. Sözüm ona İç Güvenlik Yasası çıkaracağız diyorlar. Üzülerek söylüyorum sınırlarımız delik deşik olmuş; Doğu'da ve Güneydoğu'da fiilen bir devlet kurulmuş ve güvenliği PKK’ya teslim edilmiş vaziyetteyken, bu ülkede hak arayan insanlarımıza karşı emniyetten eğer birisi bir fiske buracak olursa, sizden önce onun karşısında ben olacağım.” (Sivas/CİHAN)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Parma'ya neler oluyor?

SONRAKİ HABER

Emekli-Sen: 1 milyon 100 bin emekli bin liranın altında maaş alıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa