24 Şubat 2015 21:20

'Süleyman Şah'ın kabri, eşinin yanına getirilsin'

Kütahya'nın Domaniç İlçesi Belediye Başkanı MHP'li Sahvet Ertürk, 'Biz Domaniçliler, ateş hattındaki atamızın türbesini, kabrini, Domaniç'e, eşi Hayme Ana'nın yanına getirilmesini istiyoruz' dedi.

Paylaş

Domaniç Belediye Başkanı Sahven Ertürk, Süleyman Şah'ın eşi olan Hayme Ana'nın türbesinin ilçelerine bağlı Çarşamba Köyü'nde olduğunu belirtti.

Ertürk konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Buradaki mesele 10 bin 96 metrekarelik başka bir alanın işgal edilmesi veya daha önce iki kez taşınması gibi, görüşlerinin arkasına sığınmak saklanmak mantıksızdır, anlamsızdır. Çünkü kendi toprağımızı ve kutsal emanetimiz olan kabri ve karakolu koruyamadık. Bu işlem barış zamanında yapılan taşıma işlemi değildir. Şu anda yapılan işlem bir kaçıştır, bu bizim ayıbımızdır."

Süleyman Şah Türbesi'nin başka yeri taşınmakla övünülmesini eleştiren Sahvet Ertürk, "Biz Domaniçliler, ateş hattındaki atamızın türbesini kabrini, Domaniç'e eşi Hayme Ana'nın yanına getirilmesini istiyoruz. Hayme Anamız ile Süleyman Şah'ın mezarları birleştirilip, Domaniçli torunlarına emanet edilmesini talep ediyoruz" diye konuştu. (Kütahya/DHA)

Başkan Ertürk, Süleyman Şah'ın kabrinin Domaniç'e getirilmemesi durumunda Süleyman Şah'ın anıt mezarının eşi Hayme Ana'nın yanına yapılmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İzmir'de pakete tepkiler devam ediyor

SONRAKİ HABER

Varto'dan Meriç'e

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa