Amirallere suikast iddianamesi hazır

Amirallere suikast iddianamesi hazır

‘AMİRALLERE suikast soruşturması’ kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora’nın 15 yıla kadar hapsi istenen ikinci iddianame hazırlandı. İddianamede, açılacak davanın Poyrazköy davası ile birleştirmesi talep edildi.Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğünde yap

‘AMİRALLERE suikast soruşturması’ kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora’nın 15 yıla kadar hapsi istenen ikinci iddianame hazırlandı. İddianamede, açılacak davanın Poyrazköy davası ile birleştirmesi talep edildi.

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğünde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerde, Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ile şimdiki Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit’e suikast iddiasına yönelik yürütülen “Amirallere Suikast” soruşturmasının devamı niteliğinde notlar bulunduğu iddia edilmişti. Bu notlara ilişkin soruşturma yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Salim Duran,  ikinci iddianameyi tamamladı. Savcı Salim Duran’ın hazırladığı iddianamede şüpheli komutanlar Deniz Cora ve Ümit Metin’in, “Ergenekon terör örgütüne üye olmak” suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Ayrıca, davanın İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Poyrazköy davasıyla birleştirilmesi de talep edildi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net