24 Şubat 2015 19:31

Bingöl'de öğrenciler açlık grevine başladı

Bingöl Üniversitesi öğrencileri, çeşitli gerekçelerle açılan soruşturmalar ve verilen disiplin cezalarına karşı süresiz dönüşümlü açlık grevine başladıklarını açıkladı.

Paylaş

Bingöl Üniversitesi Öğrencileri Derneği (BÜÖ-DER) üyeleri, öğrencilere yönelik soruşturmalar, keyfi uygulamalar ve çeşitli etkinliklere katılan öğrencilerin okuldan uzaklaştırılmalarını protesto etmek amacıyla süresiz dönüşümlü açlık grevine başladı.

Kent merkezinde yürüyüş gerçekleştiren öğrenciler, Bingöl Dörtyol'da açıklama yaptı. "Özgür bir üniversite için bedenimizi açlığa yatırıyoruz" yazılı pankartı açan öğrenciler adına konuşan Emine Erdoğan, baskıların son bulması ve keyfi uygulamalardan bir an önce vazgeçilmesini dile getirdi.

Erdoğan, soruşturmalar, öğrencilere verilen uyarı, kınama ve uzaklaştırma cezalarına tepki olarak greve girdiklerini aktardı.

Açlık grevi döneminde dersleri de boykot edeceklerini ifade eden Erdoğan, "Haksız soruşturmaların, üniversite yönetiminin keyfi uygulamaları son bulana kadar ve uzaklaştırma cezası alan öğrencilerin haklarının kendilerine geri iade edilmesine kadar açlık grevi süresiz dönüşümlü devam edecektir" şeklinde konuştu.

Öğrenciler, Eğitim Sen Bingöl Şubesi'nde süresiz dönüşümlü açlık grevine başladı. (Bingöl/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Eşinin üzerine kaynar su döktü

SONRAKİ HABER

Fransa’da grev 3. gününde: Ulaşım hatları durdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa