24 Şubat 2015 19:10

Kadın cinayetlerine indirimler kaldırılsın

Adana’da eylül 2014 tarihinde Burcu Çiftçi’yi öldüren katil zanlısı koca Mehmet Çiftçi’nin yargılandığı davanın 2. duruşması görüldü. 3. Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen duruşmada “Tasarlayarak insan öldürmek” suçundan yargılanan Çiftçi, ceza indirimi almak için Burcu Çiftçi’nin kendisini aldattığını ve uyuşturucu kullandığını ileri sürdü.

Paylaş

Adana’da eylül 2014 tarihinde Burcu Çiftçi’yi öldüren katil zanlısı koca  Mehmet Çiftçi’nin yargılandığı davanın 2. duruşması görüldü.

3. Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen duruşmada “Tasarlayarak insan öldürmek” suçundan yargılanan Çiftçi, ceza indirimi almak için Burcu Çiftçi’nin  kendisini aldattığını ve uyuşturucu kullandığını ileri sürdü. Duruşma tanık beyanlarının ardından 14 Eylül tarihine ertelendi.

Öte yandan duruşma sonrası İnönü Parkı’nda açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Burcu Çiftçi için “Adalet” diye haykırdı. Açıklamada Platform adına  söz alan Elif Karan, kadın cinayetlerine her gün bir yenisinin eklendiğini söyleyerek, “Daha Özgecan Aslan’ın acısı dinmemişken 8 kadın daha öldürüldü. Artık kadın cinayetlerinde tahrik indirimleri kaldırılarak ağır cezalar verilmeli” dedi.  

‘ARTIK YETER’

Açıklamaya Burcu Çiftçi’nin ve yine Adana’da eşi tarafından boğularak öldürülen Halime Yelmez’in anneleri de ellerinde kızlarının fotoğrafları ve “Kızımın Hesabını Soruyorum” dövizleri ile katıldı. Burcu Çiftçi’nin annesi Songül Özbek, sanığın kızını 16 yaşındayken kaçırarak evlendiğini belirterek daha az ceza almak için kızına iftira attığını ifade etti.  Halime Yelmez’in annesi Aliye İnal da, “Annelerin çektiği artık yeter. Bakanlara, Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Bu indirimleri kaldırsınlar” diye isyan etti. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

4 çocuğa ömür boyu hapis cezası isteniyor

SONRAKİ HABER

Eskişehir'de kadınlar, kadın cinayetlerine karşı yaşam zinciri oluşturdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa