23 Şubat 2015 16:17

Erzurum Valisi'ne göre 'olur böyle şeyler'!

Erzurum'da, Kürtlerin yoğunlukta yaşadığı Mahallebaşı semtini basan ülkücülerin bıçaklı saldırısı sonucu ağır yaralanan Hasan Emrecik'in durumu ciddiyetini koruyor. Hastaneyi ziyaret ederek Emrecik'in babası ile görüşen Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ın, 'Olur böyle şeyler. Dua et Allah oğlunu sana bağışladı' dediği ileri sürüldü.

Paylaş

Erzurum'un Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtine polis eşliğinde giren yaklaşık 300 kişilik ülkücü grubun saldırısı sonucu yaralanan 5 kişi arasında bulunan ve durumu ağır olan Mehmet Sıdık Şenol, Palandöken Devlet Hastanesi'nde, Hasan Emrecik ise Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tutuluyor. Dünden beri yoğun bakım ünitesinde olan yaralıların durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bir ziyaret gerçekleştiren Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ın, ağır yaralı Emrecik'in babası İlhami Emrecik'e, "Olur böyle şeyler. Dua et Allah oğlunu sana bağışladı" dediği ileri sürüldü. 

'NET BİLGİ ALAMIYORUZ'

Emrecik'in babası, doktorlardan bilgi alamadığını belirterek, "Olayın yaşandığı zaman benim herhangi bir bilgim yoktu. Oğluma telefon açtığımda bana 'Burada ülkücüler yürüyüş gerçekleştirdi. Aniden mahalleye baskın verdiler. Biz de arkadaşımın dükkanında yemek hazırlıyorduk. Arkadaşımın dükkan malzemeleri dışarıda olduğundan malzemeleri dağıtmasınlar diye içeri aldığımız esnada birden üzerimize bıçaklarla saldırdılar' dedi. Oğlum hastanede olduğunu söyledi. Dayanamadım önce Palandöken Devlet Hastanesi'ne geldim. Doktor olmadığı için Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk ettiler. Bizim görüşmemize izin vermiyorlar. Vali görüştükten sonra durumunun iyi olduğunu söyledi. Fakat biz net bir şey bilmiyoruz" diye konuştu.

'POLİS ÜLKÜCÜLERE ÖNCÜLÜK EDİYOR'

Polisin ülkücü gurupla birlikte saldırı düzenlediğine dikkat çeken Mehmet Sıdık Şenol'un amcası Kemal Şenol ise "Saat 15.00 civarında polislerin de aralarında olduğu ülkücü bir gurup esnafa saldırdı. Bu saldırılar yeni değil, 20 yıldır aynı. Polis ülkücülere öncülük edip Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Mahallebaşı semtine saldırı düzenliyor. Esnaflar kendilerini korumak için harekete geçtiğinde saldırgan gurup arasından çıkan sivil polisler esnafa müdahale etti. Esnafın gurubu kovalamasıyla birlikte kaçan gurup dükkanının önünde eşyalarını toplayan Şenol'u ve arkadaşını bıçakladılar. Şenol'u kolu ve karnından bıçakladılar. Dün ameliyata aldılar ameliyattan bu yana yoğun bakımda. Ben de esnafım. Tepki olarak bu gün dükkanlarımızın kepenklerini açmadık. Vali ziyarete geldiğinde 'Ben Mahallebaşı'na gitmiyorum. Esnafın bir sorunu varsa gelsinler görüşelim' dedi. Biz valiye, 'Sorunlarımız göz önünde, siz de görüyorsunuz. Bu esnafları yaralamışlar. Yaralayanları yakalayın gereken cezaları ne ise verin' dedik" ifadelerini kullandı. (Erzurum/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Akteks işçileri oyuna gelmiyor

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa