23 Şubat 2015 14:04

YDG-H'tan Fırat Çakıroğlu açıklaması

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) Ege Üniversitesinde çıkan olaylar sırasında hayatını kaybeden ülkücü Fırat Çakıroğlu ile ilgili açıklama yayınladı.

Paylaş

YDG-H İzmir imzasıyla yayınlanan açıklamada, olayın nasıl gerçekleştiğine ilişkin bilgilere yer veriliyor. 

Ülkücülerin saldırı sonrası Ege Kafe içerisinde kalan Kürt bir öğrenciyi linç ettiği ifade edilirken, "Buna karşılık yurtsever-devrimci öğrenciler özsavunma haklarını kullanmaya çalışmış olsalar da 200 kişilik bir saldırıya karşı Ege Üniversitesi metro istasyonuna geri çekilmişlerdir. Olay sırasında farklı ilçelerin ülkü ocakları sorumluları öncülüğünde yurtsever öğrenciyi linç ettikleri sırada Reis diye hitap ettikleri sırada reis diye hitap ettikleri Fırat adlı şahsı kendi arkadaşları bıçaklamış ve gelen ambulansa 45 dakika engel olan arkadaşları şahsın ölümüne sebep olmuştur. Böylelikle yurtsever-devrimci-demokrat öğrencilere alçakça komplo kurulmuştur” denildi. 

'Öldürülen kişinin yurtsever-devrimciler veya YDG-H İzmir güçlerimiz tarafından öldürüldüğü haberlerinin gerçek dışı olduğunun altını tekrar çiziyoruz' vurgusu yapılan açıklamada, 'Açıklamamıza inanmıyorsanız olayın doğruluğunu teyit etmek için ÖGB'den mobese görüntülerini isteyin' denildi. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Karayılan: Operasyon YPG’nin bilgisi ve onayıyla yapıldı

SONRAKİ HABER

Murat Dağı'ndaki ÇED kararı 15 gün sonra açıklanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa