22 Şubat 2015 22:26

Otopsi raporu: Öztürk düşük yapmaya çalıştığı esnada öldü

Sur ilçesinde 5 gün önce evinde ölü olarak bulunan Adile Öztürk'e ilişkin hazırlanan ön otopsi raporunda, hamile kaldığı ve banyoda düşük yapmaya çalıştığı esnada öldüğü belirtildi.

Paylaş

Diyarbakır'ın Sur ilçesi İskender Paşa Mahallesi'ndeki evinde 5 gün önce evinde ölü olarak bulunan Adile Öztürk'e (28) ilişkin yapılan otopsi raporu çıktı.

Öztürk'ün ölümüne ilişkin hazırlanan ön otopsi raporunda, Öztürk'ün vücudunda ateşli silah ve kesici alet izine rastlanmadı. Moraran cenazenin üzerinde yapılan incelemede, Öztürk'ün hamile kaldığı ve banyoda düşük yapmaya çalıştığı esnada, iki hafta önce öldüğü belirlendi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Öztürk'ün ölümüyle ilgili çok yönlü soruşturma başlatılırken, Öztürk'ün tecavüz sonucu hamile kalmış olabileceği ihtimali de araştırılıyor. 

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde toprağa verilen Öztürk'ün daha önce teyzesinin oğlu ile evlendiği, bu evlilikten bir kızı olduğu, ardından da eşinden ayrıldığı ve 1.5 yıl önce başka bir kişiyle imam nikahlı yaşamaya başladığı iddia edildi. (Diyarbakır/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hiç unutmadan, pes etmeden

SONRAKİ HABER

Tahir Elçi Vakfının Kürt sorunu panelinde ikinci gün: Sınıfsal meseleyle yüzleşilmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa