22 Şubat 2015 16:34

Kobanê'de 13 IŞİD'li öldürüldü

YPG Basın Merkezi, Kobanê'de Kêlik köyünün tamamen temizlendiğini, biri emir olmak üzere 13 IŞİD'linin öldürüldüğünü açıkladı.

Paylaş

YPG Basın Merkezi yazılı bir açıklama yayınlayarak, Kobanê direnişinin 160. gününde  tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

YPG açıklamasında, dün gece doğu cephesinde düzenlediği operasyonlara ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Dün gece Kobanê’nin doğusunda düzenlenen operasyon sonucunda Kêlik köyü terörist işgalinden kurtarılmıştır. Köyün özgürleştirilmesi ardından terörist gruplar köye yönelik yeniden saldırılar düzenlemiştir. Yaşanan çatışmalar ardından güçlerimiz terörist grupları tümüyle püskürtmüştür. Bu alanda yaşanan çatışmalarda tespit edilebilen 13 terörist öldürülmüş, 6 terörist cenazesi de güçlerimiz eline geçmiştir. Öldürülen çetelerden birinin emir ismi verilen çete başı olduğu tespit edilmiştir. Güçlerimiz burada çetelere ait 23 mm’lik bir doçka, 6 adet kaleşnikof ve 15 adet kaleşnikof şarjörü, 1 adet BKC, 10 adet elbombası ve 1 adet telsiz cihaz ele geçirmiştir.”

Bugün sabah saatlerinde güney cephesinde ilerleyen YPG/YPJ güçleri ile IŞİD grupları arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtilen açıklamada, “Qil Haydê, Girêk, Girî Sîdar, Rêbenda Dicle, Cedê köyü çevresinde yaşanan çatışmalar devam etmektedir. Çatışmalarda çok sayıda teröristin öldürüldüğü tespit edilmiştir. Çatışmaların sonuçları hakkında daha sonra kamuoyuna bilgi verilecektir” denildi. (ANHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Erdoğan'ın esnafı' Mazlum Aksu anmasına saldırdı

SONRAKİ HABER

Cumhuriyet ve BirGün çalışanı gazetecilere Berkin Elvan haberi dolayısıyla dava

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa