22 Şubat 2015 14:04

TBMM Genel Kurulu aç-kapa yaptı

TMM Genel Kurulu'nun 61. birleşimi saat 14.00'te açıldı. Ancak Başkanlık Divanı teşekkül etmediği için TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, birleşime yarın saat 14.00'e kadar ara verdiğini söyledi.

Paylaş

TMM Genel Kurulu'nun 61. birleşimi saat 14.00'te açıldı. Ancak Başkanlık Divanı teşekkül etmediği için TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, birleşime yarın saat 14.00'e kadar ara verdiğini söyledi. Genel Kurul'da bazı MHP ve CHP'li vekiller hazır bulundu. Dün yapılan görüşmelerde, 'Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 10 maddesi kabul edilmişti.

Meclis Genel Kurulu'nun aç-kapama yapmasının sebebinin Süleyman Şah operasyonundan kaynaklandığı ifade ediliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye sınırları dışındaki tek Türk toprağı olan Suriye içindeki Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi’ne bu sabaha karşı 'Şah Fırat Operasyonu' gerçekleştirmişti. Operasyonda 38 Özel Kuvvet askeri Türkiye’ye getirildi. Herhangi bir çatışmanın yaşanmadığı operasyon sırasında meydana gelen kazada 1 asker şehit düştü. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Sincan'da HDP binasına saldırdılar, Kobanê için toplanan paraları çaldılar

SONRAKİ HABER

Tahir Elçi Vakfının Kürt sorunu panelinde ikinci gün: Sınıfsal meseleyle yüzleşilmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa