21 Şubat 2015 17:51

Hükümet dinlemiyor, kadına şiddet hız kesmiyor

Özgecan Aslan cinayeti henüz gündemdeki sıcaklığını yitirmemişken kadına karşı işlenen suçlara yenileri ekleniyor. Hükümet ise kadın örgütlerinin çağrılarına kulaklarını tıkayarak yanıt veriyor.

Paylaş

Özgecan Aslan cinayeti henüz gündemdeki sıcaklığını yitirmemişken kadına karşı işlenen suçlara yenileri ekleniyor. Hükümet ise kadın örgütlerinin çağrılarına kulaklarını tıkayarak yanıt veriyor.

8 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMAR GİRİŞİMİ

Eyüp'te cinsel istismar suçundan daha önce tutuklanan ve denetimlik serbestlikten yararlanarak serbest bırakılan Ş.Ç. tarafından kaçırılmaya çalışılan 8 yaşındaki kız çocuğu kendi çabaları sonucu kurtuldu.

HABERTÜRK’te yayımlanan habere göre İstanbul’un Eyüp ilçesinde 8 yaşındaki bir kız çocuğu arkadaşları ile oyun oynarken kayboldu. Arkadaşlarını aradığı sırada yanına yaklaşan Ş.Ç. tarafından yardım bahanesiyle başka bir mahalleye götürüldü. Ş.Ç, çocuğu bir apartmana sokmak istediği sırada, çocuğun yoldan geçen bir başka vatandaşa “Beni kaçırıyorlar” diyerek bağırması ile kurtarıldı.
Çocuğu kaçıran Ş.Ç, “Benim kızım” diyerek kendini savunmaya çalışsa da olay yerine gelen polis Ş.Ç’yi gözaltına aldı. Çocuk ise ailesine teslim edildi. (HABER MERKEZİ)


AHIRDA ASILI BULUNDU

Diyadin’de 12 yaşındaki E.Y. isimli kız çocuğunun cansız bedeni, ahırın tavanına asılı halde bulundu. Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Taşbasamak köyünde E.Y. (12) adlı ilkokul 6. sınıf öğrencisi, evlerine ait ahırın tavanına asılı halde bulundu. Annesi Hudeyda Y’nin, kuzulara bakmak için ahıra gittiği sırada kızının cansız bedeni ile karşılaştığı bildirilirken, köy muhtarının askerlere haber vermesi üzerine köye asker ve sağlık görevlileri sevk edildi. Cenazenin otopsi için Erzurum Adli Tıp Kurumuna gönderildiği öğrenildi. (Ağrı/DİHA)


İNTİHAR İDDİASINDA ÇELİŞKİLİ İFADELER

Çermik’te intihar ettiği iddia edilen ve ölümü şüpheli olan Sedef Karakış’ın, ailesi tarafından zorla evlendirilmek istendiği öğrenildi.
Diyarbakır’ın Çermik ilçesi Petekkaya köyünde, 20 yaşındaki genç kadının silahla intihar ettiği iddia edilmişti. Ailesi tarafından Çermik Devlet Hastanesine kaldırılan genç kadın, ardından helikopter ile Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edilmiş ve burada yaşamını yitirmişti.
Genç kadın hastaneye kaldırılırken ailesi tarafından çelişkili beyanlarda bulunulmasının ardından şimdi de farklı iddialar ortaya atıldı.
Aynı köyde yaşayan vatandaşlar, Sedef Karakış’ın ailesi tarafından zorla evlendirilmek istendiğini söyledi. Başka bir ailenin kendi oğullarıyla genç kadını evlendirmek istediği ve Karakış ailesinin de bu anlamda aileye olumlu söz verdiği genç kadının ise bunu kabul etmediği öğrenildi. Ailenin bundan dolayı Sedef Karakış’a baskı uyguladığı da belirtildi.
(Diyarbakır/DİHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Polis devleti paketine karşı omuz omuza yürüyüş!

SONRAKİ HABER

Hava eksi 10 derece: İskelede inşaat işçisi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa