21 Şubat 2015 08:13

'İç Güvenlik Paketi' görüşülmeye başlandı

TBMM Genel Kurulunda tartışmalara ve kavgalara neden olan İç Güvenlik Paketinin tümü üzerindeki görüşmelere 5. günde geçildi.

Paylaş

İç Güvenlik Paketinin tümü üzerinden görüşmelere, CHP,MHP ve HDP'nin iç tüzükten doğan haklarını kullanarak uzatmaları nedeniyle 5 günün ardından dün gece geçildi. Paketin tümü üzerinden görüşmeye muhalefet milletvekilleri karşı çıkarken, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut tümü üzerinden söz sırası gelen milletvekilleri kürsüye davet etti. Davet üzerine HDP, CHP ve MHP'li milletvekilleri, kürsüye gelmedi. Bunun üzerine Başkanvekili Sadık Yakut, söz sırası gelen AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı'yı kürsüye davet etti.

Bostancı kürsüye yürürken, başkanlık divanı önünde Sadık Yakut ile konuşan HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Bostancı'yı görünce hızla kürsüye geldi ve onu engellemeye çalıştı. Bunun üzerine kürsünün etrafı bir anda AKP ve HDP'li milletvekilleri ile doldu ve iki parti milletvekilleri arasında itişmeler yaşandı. Bostancı ise kalabalığın içerisinde kendisini çevreleyen AKP'liler arasında konuşmasına başladı. Yaşanan tartışmalar nedeniyle TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime 5 dakika ara verdi.
Aranın ardından birleşim tekrar açıldı ve muhalefetin tepkisine rağmen Bostancı kürsüye çıktı ve 50 saniye süren hayırlı olsun konuşmasının ardından kürsüden ayrıldı.
Birleşim, bugün saat 14.00'de toplanmak üzere kapandı. (ANKARA)

FOTO-GALERİ: Meclis'te 'İç güvenlik paketi' provaları

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

100'den fazla araç birbirine girdi

SONRAKİ HABER

Bağdat'taki eylemler sırasında açılan ateş sonucu ölenlerin sayısı 16'ya yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa