21 Şubat 2015 00:40

Meclis'te yönetim tartışması

TBMM Genel Kurulu'nun muhalefet milletvekilleri TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un 'Korsan yönetim' yaptığını iddia etiler. Bunun üzerine Genel Kurul'da sert tartışmalar yaşandı.

Paylaş

TBMM Genel Kurulu'nun muhalefet milletvekilleri TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un 'Korsan yönetim' yaptığını iddia etiler. Bunun üzerine Genel Kurul'da sert tartışmalar yaşandı. 

TBMM Genel Kurulu'nun açılışını saat 14.00'da TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı açtı. Saat 19.20'da akşam yemeği molasının ardından açılan birleşimi ise TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetmeye başladı. Buna ise CHP, MHP ve HDP'li milletvekilleri tepki gösterdi. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, "Başkan vekillerinin ve katip üyelerin kendi istekleriyle, zaman zaman rahatsız olmaları sebebiyle, yorgun olmaları sebebiyle yer değiştirdikleri, nöbet değiştirdikleri olmuştur" dedi. 

HDP Hakkari Mliletvekili Adil Zozani ise, başkanlık divanının önüne giderek Yakut'a sert tepki gösterdi. Zozani'yi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve HDP'li milletvekilleri uzaklaştırdı. Muhalefet milletvekilleri, Başkanvekili değişikliğiyle ilgili TBMM başkanı Cemil Çiçek'in bilgi vermesini istediler. Bu tartışmalar nedeniyle Yakut, birleşime iki defa uzun süre ara verdi. Birleşimi tekrar açan TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i aradığını ve kendisini görevlendirdiğini söyledi. 

ZOZANİ'YE ARKASINI DÖNDÜLER  

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un yönetimi nedeniyle usul tartışması açıldı ve HDP adına Adil Zozani söz aldı. Zozani, başkanlık divanının ve başkanlığın korsan olduğunu belirtti. Zozani'nin konuşması sırasında ise AKP’li milletvekilleri sırtlarını döndü. Usul tartışmasının ardından TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Başkanlık divanını tutumunu oylamaya sundu ve kabul edildi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Avrupa’da siyaset karışık

SONRAKİ HABER

Eser ve Topaloğu'nun tutuklanmasına tepki: Türkiye, gazeteci hapishanesine dönüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa