Hopa

Hopa'da gözaltılar devam ediyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto gösterilerinde polisin kullandığı gaz bombasından etkilenerek hayatını kaybeden Metin Lokumcu'nun kuzeni Eğitim-Sen Hopa Şube Başkanı Osman Lokumcu ve Mete Cihan gözaltına alındı.Başbakan Erdoğan'ın 31 Mayıs'taki Hopa mitingi öncesinde ve sonrasında çıkan olaylara karıştıkları iddiası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto gösterilerinde polisin kullandığı gaz bombasından etkilenerek hayatını kaybeden Metin Lokumcu'nun kuzeni Eğitim-Sen Hopa Şube Başkanı Osman Lokumcu ve Mete Cihan gözaltına alındı.

Başbakan Erdoğan'ın 31 Mayıs'taki Hopa mitingi öncesinde ve sonrasında çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla bu zamana kadar 14 kişi tutuklanırken, olayların üzerinden 2 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen gözaltılar halen devam ediyor. Sürdürülen gözaltı furyasında polisin kullandığı gaz bombası sonucu hayatını kaybeden emekli Öğretmen Metin Lokumcu'nun Eğitim-Sen Hopa Şube Başkanı olan kuzeni Osman Lokumcu ve Mete Cihan gözaltına alındı. Gözaltına alınan Lokumcu ve Cihan, Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Emniyet'teki işlemlerinin ardından Lokumcu ve Cihan'ın Hopa Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilmeleri bekleniyor. (Artvin/DİHA)

www.evrensel.net