19 Şubat 2015 22:54

Çimsataş işçilerinden Özgecan’ın ailesine ziyaret

Mersin'de kurulu bulunan metal sanayi sektöründe faaliyet gösteren ÇİMSATAŞ fabrikası işçileri Özgecan Aslan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Paylaş

Burak Şefkat
Tarsus

Mersin'de kurulu bulunan metal sanayi sektöründe faaliyet gösteren ÇİMSATAŞ fabrikası işçileri Özgecan Aslan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Bugun sabah 8-4 vardiyası çıkışı taziye ziyaretinde bulunan işçiler adına gazetemize açıklamada bulunan ÇİMSATAŞ işyeri temsilcisi Deniz Ilgan,cinayetin sorumlusunun siyasi, iktidar olduğunu belirtti. Ilgan ''Biz ÇİMSATAŞ işçileri olarak kendi içerisinde insani değerlerden, özgürlükten yoksun öldürdükçe var olan bir sisteme sırtını dayamış iktidarların ayakta durmak adına toplumu kutuplaştıran birbirine düşman eden yapısını ve uygulamalarını reddediyoruz''dedi.

Özgecan Aslan'ın katilinin  mevcut sistemin ve siyasi iktidarın ayakta kalmak adına kendi yetiştirdiği kimliksiz, sapkın sürüsünden sadece birisi olduğunu ifade eden Deniz Ilgan 'Biz ÇİMSATAŞ işçileri olarak biliyoruz ki bu düzen kanla,düşmanlıkla baskı ve cinayetlerle ayaktadır''dedi.

Ilgan,cinayetlerin sadece Emeğin hakim olduğu Dünya düzeninde ortadan kalkabileceğini söyleyerek ''barış sevgi dostluk ve işçi sınıfının iktidarında güzel günler göreceğiz''dedi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Hakan Fidan hükümet temsilcisi olarak Öcalan'la görüştü'

SONRAKİ HABER

Ticaret Bakanlığı bütçesinin yüzde 65’i patronlara kaynak olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa