19 Şubat 2015 20:57

Cizre'de arıtma tesisi kuruluyor

Cizre Belediyesi, Devlet Su İşleri ile birlikte ilçede kurmayı amaçladığı ve proje ile ihale aşaması da tamamlanan Cizre Arıtma Tesisi için çalışmalar başlatıldı.

Paylaş

Cizre Belediyesi ve Nusaybin Devlet Su İşleri (DSİ), ilçeye Arıtma Tesisi kurmak için çalışmalarını hızlandırdı. Cizre Arıtma Tesisi için şu anda yer tespiti yapılırken, 2016 yılında tesisin tamamlanması planlanıyor.

20 bin metrekareden fazla alan üzerinde kurulacak olan Arıtma Tesisi ile birlikte Cizre'nin içme, kullanma ve sanayi anlamında 2045 yılına kadar su ihtiyacı karşılanması planlanıyor.

Yüklenici firma yetkilileri ile birlikte Cizre Belediyesi Eş Başkanı Kadir Kunur'un da katılımıyla arazi tespiti yaptıkları esnada konuya ilişkin bilgi veren Nusaybin Devlet Su İşleri Şube Müdürü Abdulhalim Bilgin, en kısa zamanda tesisi tamamlayıp halkın hizmetine açmayı düşündüklerini söyledi.

Cizre Belediyesi Eş Başkanı Kadir Kunur da, "Cizre, Dicle'nin bütün nimetlerinden yararlanacak. 2016 yılında tamamlamayı planladığımız projemizle Cizre halkımızın 2045 yılına kadar her anlamda su ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılayacağız" diye kaydetti. (Cizre/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Kızıltepe'de dengbêjler gecesi

SONRAKİ HABER

Berat Albayrak: Kamu bankaları 2020'de faizleri tek haneye düşürecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa